redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

Brasil Fresco
Bernard Tabak
by tresher     Luty 07, 2010    
Ocena ogólna 

4.5
Ocena smaku 

4.5
Ocena opakowania 

4.5

Świeży Brasil

Po przeczytaniu barwnych, fantazyjnych opisów Brasila Fresco moja wyobraźnia szalała. Kupiłem, zażyłem i gorzko się rozczarowałem. Jedyny opis, jaki przychodził mi na myśl to mniej intensywny Brasil Doppelt-Fermentiert. Aromat wciąż przyjemny, jednak nie umywa się do opiewanego przez recenzentów. Trudno, postanowiłem cieszyć się tym co mam. Im dłużej jednak raczyłem się tą tabaką, tym więcej przede mną odkrywała (i nadal odkrywa).
Przed zażyciem aromat jest słodki, łagodny, z jakąś intensywną, gęstą nutą, którą mogę porównać do orzechów lub mielonej kawy. Po zażyciu – niby zwykły schmalzler, ale delikatniejszy – nie przytłacza ciężkim tytoniem. On oczywiście jest, ale ma mniejszą moc (nie mam tu na myśli nikotyny, jej jest raczej sporo). Bardzo wyraźnie czuć owoce – zdecydowanie śliwki oraz coś kwaskowego – ja odbieram to jako rodzynki, ale spotkałem się nawet ze skojarzeniem z cytrusami. Może stąd pochodzi nazwa ‘Fresco’ – świeży. Bo o ile tabaka ta nie odświeży, to aromat jest, jak na schmalzlera, świeży i radosny. Ma się wrażenie, że tytoń fermentował krócej niż np., w BDF.
Zmielenie jest nieco drobniejsze niż w innych tabakach tego typu, również tu Brasil Fresco objawia swą łagodną naturę.
Tabakierka jaka jest, każdy widzi – mnie taka dyskretna, skromna etykieta odpowiada.
Podsumowując, tabaka bardzo dobra, wprowadza pewną nowość do świata schmalzlerów, tabak ciężkich, o przytłaczających aromatach. Jak najbardziej polecam.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
Coś świeżego wśród schmalzlerów
Bogata nuta owocowa
Nie przytłacza
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

Sortowanie 

To write a comment please register or