redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg
Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
  • Page:
  • 1
  • 2

TOPIC: Podróże z tabaką

Problemy na lotnisku? 9 years 7 months ago #395

• twizler
  • twizler's Avatar
  • Fazowicz
Siema będę pierwszy raz leciał samolotem i mam pytanie czy można mieć w bagażu podręcznym tabakę ?? I czy jak będzie bagaż prześwietlany to strażnik każe ją wyjąć ?? Z góry dzięki ;)
The administrator has disabled public write access.

Problemy na lotnisku? 9 years 7 months ago #396

• Konserwatysta
  • Konserwatysta's Avatar
  • Początkujący tabacznik
  • Thank you received: 1
Nigdy nie miałem z tym problemów - tylko raz polski celnik zapytał "co to jest?". Chyba, że będziesz miał pecha i taki np. "Sztygar" zacznie Ci się wysypywać...

Problemy na lotnisku? 9 years 7 months ago #397

• twizler
  • twizler's Avatar
  • Fazowicz
ok dzięki za odp

Problemy na lotnisku? 9 years 6 months ago #442

• ART
  • ART's Avatar
  • Fazowicz
Leciałem z tabakierą rogową do Turcji, oprócz tego w bagażu miałem jeszcze paczuszkę Konigsprise. Osobiście bałem się problemów z Tureckimi celnikami, bo jak im wytłumaczysz, że to tabaka? Po angielsku oczywiście bez problemu jestem w stanie to powiedzieć, ale czy oni zrozumieją? Na szczęście jak wyjąłem z kieszeni i położyłem w koszyku do prześwietlenia to się nawet nie spojrzał na to :) D
Chcemë le so zażëc!

Problemy na lotnisku? 9 years 6 months ago #444

• Tabacznik z Lbn
  • Tabacznik z Lbn 's Avatar
  • Początkujący tabacznik
  • Thank you received: 20
W sumie to tabaka przywędrowała do Polski z Turcji, tak więc "donosowe" zastosowanie tytoniu na pewno nie jest dla Turków niczym nowym ani dziwnym. ;)

Problemy na lotnisku? 9 years 6 months ago #445

• Filek
  • Filek's Avatar
  • Historyk tabaczny
  • Thank you received: 248
Karolu, takie herezje od Ciebie czytać? :)
Z Turcji to co najwyżej tytoń, moda na palenie i nazwy wielu akcesoriów tytoniowych przybyły do Polski. Zaś dopiero z Francji nazwa zmielonego proszku tytoniowego i sama moda na jego spożywania do nas dotarła.

Ja bym z takim uśmieszkiem nie rozprawiał o przewożeniu czy też zażywaniu tabaki w krajach muzułmańskich. Może dla niektórych zabrzmi to dziwnie, ale kilka lat temu w jednym z takich krajów dwie czy trzy osoby zostały skazane na karę śmierci za posiadanie jej przy sobie. Toteż radzę uważać.

Problemy na lotnisku? 9 years 6 months ago #446

• Konserwatysta
  • Konserwatysta's Avatar
  • Początkujący tabacznik
  • Thank you received: 1
Co do tytoniu i tabaki, to czy osoby, o których wspominasz zostały skazane faktycznie za tabakę czy za tytoń?

Problemy na lotnisku? 9 years 6 months ago #447

• Filek
  • Filek's Avatar
  • Historyk tabaczny
Będąc już dokładnym to za zażywanie tabaki. Nie jestem natomiast wstanie teraz powiedzieć, który to był kraj (choć wydaje mi się, że to o Iran chodziło).
Jedno jest pewne, przed ruszeniem w nieznany świat lepiej trochę poczytać o regulacjach prawnych innych krajów, kulturze, itp., bo nigdy nie wiadomo co się może wydarzyć.

Taka też drobna uwaga do kultur nam bliższych: pamiętajmy, żeby sprawdzić ile tytoniu możemy przewieść ze sobą.

Problemy na lotnisku? 9 years 6 months ago #448

• ART
  • ART's Avatar
  • Fazowicz
Tabacznik z Lbn wrote:
W sumie to tabaka przywędrowała do Polski z Turcji, tak więc "donosowe" zastosowanie tytoniu na pewno nie jest dla Turków niczym nowym ani dziwnym. ;)

Odpowiedź dość konkretna już na to była poniżej i rzeczywiście - nie masz racji, gdyż próbowałem nauczyć Turków tabaczyć. Żaden z nich nie chciał, a jak już się jeden odważny znalazł, to tylko powąchał i z obrzydzeniem strzepnął na ziemię. Myślałem, że go strzelę za to bluźnierstwo, ale cóż... wybaczyłem, bo to dla niego egzotyka była :D
Chcemë le so zażëc!

Problemy na lotnisku? 9 years 3 months ago #552

• tresher
  • tresher's Avatar
  • Początkujący tabacznik
A na temat promu np. do Szwecji.
Pod koniec Stycznia płynę promem do Szwecji. Jest to tylko rejs, nie wysiadamy na lądzie, tylko płymiemy dalej i wracamy następnego dnia rano. I w związku z tym moje pytanie. Czy na prom, jak na samolot można zabrać tabakę?

Problemy na lotnisku? 9 years 3 months ago #560

• Jelcyn
  • Jelcyn's Avatar
  • Redaktor serwisu
  • Thank you received: 24
Jeśli jesteś na pokładzie samolotu, okrętu lub statku należącego do Rzeczpospolitej Polskiej to obojętnie gdzie byś nie zapłynął/poleciał to dopóki nie zejdziesz z pokładu znajdujesz się na jej terenie RP i obowiązują Cie jej prawa.
"Kiedy myślę, że osiągnąłem już dno, ktoś rzuca mi łopatę."- Garfield

„Lepiej milczeć i wyglądać jak idiota, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.”

Problemy na lotnisku? 9 years 3 months ago #568

• podruba
  • podruba's Avatar
Ja lecąc do Turcji nie miałem większych problemów...Jedną z tabakier miałem w kieszeni spodni i nikt specjalnie na to uwagi nie zwrócił.

Problemy na lotnisku? 9 years 2 months ago #719

• Pandzior
  • Pandzior's Avatar
  • Fazowicz
Szukałem takiego tematu przed tegoroczną wycieczką do Tunezji, w związku z tym że jeszcze wycieczka z rodzicem to, Mama strasznie się sprzeciwiała abym brał ze sobą mój magiczny piórniczek o którym pisałem w innym temacie. Z trudem zgodziła się na 3 tabaki.
Wylatywałem z Frankfurtu, przy taśmie wyciągnąłem je przy celniku, położyłem do koszyka, ten pierw dziwny grymas a później lekki uśmieszek ;-)
Żadnych problemów, w tunezji to samo tylko że tam przechodząc przez bramkę można mieć pod kurtką ukrytą siekierę, zestaw noży i pół tablicy Mendelejewa. Bramka się rozwyła bo akurat miałem monety w kieszeni i metalową klamrę paska, celniczka nic sobie z tego nie zrobiła.
Pozdrawiam.

Problemy na lotnisku? 8 years 11 months ago #940

• tabacznikoFFF
  • tabacznikoFFF's Avatar
Nie rozumiem dlaczego mielibyście mieć jakiekolwiek problemy z tabaką przy opuszczaniu kraju.Przecież tabaka nie jest środkiem odurzającym, jest to produkt tytoniowy ,a tytoń o ile się nie mylę nigdzie na świecie nie jest zakazany.

Problemy na lotnisku? 8 years 11 months ago #943

• biskup666
  • biskup666's Avatar
  • Fazowicz
W niedzielę wracałem z Polski do UK mając tylko bagaż podręczny. O ile mi wiadomo dopuszczalna ilość przewożonego w granicach UE tytoniu to 250 gram, ja miałem nieco ponad 200 gram, jednak nawet gdybym miał odrobinę więcej nie sądzę, że ktoś zwróciłby na to uwagę, gdyż po prześwietleniu bagażu celnicy nie zadawali żadnych pytań dotyczących zawartości mojej walizki. Co ciekawe, gdy przy jednym z moich przelotów miałem w torbie harmonijkę ustną, poproszono mnie o wyciągnięcie jej i wydobycie paru dźwięków. Do dziś nie wiem czy znaleziono kiedyś materiały wybuchowe w tym kształcie, czy też może celnik chciał sprawdzić moje wątpliwe umiejętności gry na tymże instrumencie.
...and a half a pint of Ballentine's each day...
Last Edit: 8 years 11 months ago by biskup666.

Podróże z tabaką 6 years 2 weeks ago #15627

• Osmar
  • Osmar's Avatar
  • Początkujący tabacznik
  • Thank you received: 5
Witam, niedługo będę leciał do Tunezji na wakacje, i mam pytanie co do przewozu tabak. Czy są jakieś problemy przy bramkach ? Śmiało można spakować ją w główny bagaż lub podręczny ? Czy może kitrać przy sobie na bramkach ? Nie chce sytuacji, że będzie trzeba wyrzucić tabaki lub inne nie miłe sytuacje, zwłaszcza, że wciągam tabakę białą która wygląda jak koka czy amfa.

Odp: Tabaki i samoloty 5 years 11 months ago #15879

• fugi
  • fugi's Avatar
  • Fazowicz
Dołączam się do pytania, tylko lecę do Kazachstanu - odwiedzę też Uzbekistan. Ktoś coś wie zarówno na temat samolotów jak i prawa w samym Kazachstanie? Zapytałem wujka google, ale niestety mało informacji na ten temat albo jakieś stare posty.

Wiem że w Mongolii nie ma z tym żadnego problemu tam to nawet tradycja. Kazachstan od Mongolii niby nie daleko, ale kto ich tam wie.

Z góry dzięki za jakiekolwiek info.

Odp: Tabaki i samoloty 5 years 11 months ago #15882

• Qbanczyk
  • Qbanczyk's Avatar
  • Fazowicz
Jak leciałem do Rzymu, kilka tabak miałem w bagażu podręcznym oraz jakieś 2-3 w kieszeniach. Przy bramkach wyłożyłem na taśmę razem z innymi rzeczami, wszystko przejechało przez skaner i tyle :) Żadnych problemów z tym nie miałem. Wydaje mi się, że o ile nie będzie się miło białej tabaki zapakowanej w woreczek strunowy to nie powinno być problemów :)

Odp: Tabaki i samoloty 5 years 11 months ago #15885

• Osmar
  • Osmar's Avatar
  • Początkujący tabacznik
Włochy - Europa
Tunezja - Afryka

to dwa różne światy uwierz mi ;) niech ktoś leci do 9 czerwca z tabakami do Afryki i powie co i jak :D

Odp: Tabaki i samoloty 5 years 11 months ago #15887

• Filek
  • Filek's Avatar
  • Historyk tabaczny
Bardziej trafnym pytaniem byłoby ile możecie przewieźć tabaki, żeby nie płacić cła, niż czy w ogóle możecie ją mieć przy sobie.

Tunezja: 200 cigarettes or 50 cigars or 400g of tobacco.
Kazachstan: 200 cigarettes, 50 cigars or 200g of tobacco products.
Uzbekistan: 1,000 cigarettes or 1kg of tobacco products.

Całkiem niezła stronka, jeśli ktoś będzie miał potrzebę związaną z innym krajem: www.worlddutyfree.com/information/customs-allowances.html?task=&show=all
The following user(s) said Thank You: fugi

Odp: Tabaki i samoloty 5 years 11 months ago #15895

• Osmar
  • Osmar's Avatar
  • Początkujący tabacznik
No to bajowo 200g to jeszcze spory zapas mi zostanie :) Filek lepiej zadać pytanie czy wgl można zabrać a później dopytać się ile można ;)

Problemy na lotnisku? 5 years 8 months ago #16955

• Alaundo
  • Alaundo's Avatar
  • Miłośnik tabaki
  • Thank you received: 71
Wybieram się w najbliższym czasie do Irlandii i szukając adresów sklepów tytoniowych przypadkiem trafiłem na taki ciekawy artykulik.
Wyczytałem w nim, że po wprowadzeniu zakazu palenia w pubach, powstały nieformalne "snuff clubs" - grupy młodych ludzi częstujących się wzajemnie tabaką. Jednak według urzędników ministerstwa zdrowia w pubach nie można używać tytoniu pod żadną postacią. Mam nadzieję, że nie będę miał problemu z zażywaniem tabaki w pubie.

Ale nie o tym chciałem napisać. Chciałbym wiedzieć, gdzie w Dublinie można kupić tabakę? Pomyślałem, że może uda mi się przy okazji wyjazdu nabyć jakieś niedostępne w Polsce tabaki, ale według stron tych kilku trafik jakie znalazłem, nie mają oni tabaki.

Problemy na lotnisku? 5 years 8 months ago #16957

• Kleks
  • Kleks's Avatar
  • Zaawansowany tabacznik
  • Thank you received: 51
W barach po prostu obserwuj jak zachowują się miejscowi, możesz też zapytać barmana, o takie rzeczy.
Trochę dziwnym jest prawo, które zakazuje dorosłym osobom sięgnąć po tabakę, ale to pewnie chodzi, o to by uchronić innych od biernego zażywania.
Przychodzi mi na myśl powiedzenie - Dura lex sed lex.

Tabakę możesz kupić w "Peterson of Dublin" na ul. Nassau 48/49.
Podaję odnośnik z mapką i godzinami otwarcia, możesz tam również przejrzeć ofertę sklepu.
www.peterson.ie/t/Visit

Jeśli jeszcze coś znajdę to dam znać w tym wątku.
Last Edit: 5 years 8 months ago by Kleks.
The following user(s) said Thank You: Alaundo

Problemy na lotnisku? 5 years 8 months ago #16980

• Alaundo
  • Alaundo's Avatar
  • Miłośnik tabaki
  • Thank you received: 71
Ha! Znam to miejsce, na przeciwko Trinity College. Byłem na stronie Petersona ale musiałem przegapić tabakę. Blisko jest inny sklep z tytoniami i whisky ale tabaki chyba nie mają. Tak czy inaczej, sprawdzę na pewno.
  • Page:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.260 seconds