redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg
Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady

Re:Odp: Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 5 years 1 month ago #18832

• Antagonista
  • Antagonista's Avatar
  • Miłośnik tabaki
  • Thank you received: 73
:) No oczywiście było już tu na forum mówione, że potrzeba zdrowego rozsądku, ale nikt do tej pory nie twierdził, że należy dowodzić tego, że kamfora i mentol męczą śluzówkę.

Wszyscy to chyba sprawdzili organoleptycznie.
The administrator has disabled public write access.

Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 5 years 1 month ago #18833

• Karaś
  • Karaś's Avatar
  • Miłośnik tabaki
  • Thank you received: 42
Może ktoś się tu zna i udzieli mi odpowiedzi - skoro mentol to mentol, to dlaczego tak bardzo różnią się one między sobą?

Co mam na myśli - wszelkie wyroby Poschla zawierające mentol są niesamowicie męczące dla nosa. Powodują zatykanie się nosa, zarówno wskutek zalegania śluzu jak i opuchlizny małżowin nosowych, a czasem dość porządne wysuszenie śluzówki uniemożliwiające swobodne oddychanie. Jest to problem, który dotyka nie tylko mnie, ale i większość moich znajomych, którzy tabaczą - a większość z tej większości zrezygnowała z tabaki właśnie wskutek działania poszlowskiego mentolu na śluzówkę.

Z kolei mentol zawarty w wyborach Bernarda zdaje się być zupełnie nieszkodliwy, nawet przy identycznej ilości zażywanej tabaki. To samo tyczy się wyrobów 5 photo - Raja no5, Special, Baltic 6 - intensywnie mentolowe, a jednak nie odczuwam żadnych skutków ubocznych.

Tak samo ma się kwestia z aromatem mentolu. W Poszlach czuję jakby był "plastikowy" (nie do końca adekwatne określenie, ale myślę że dobrze oddające moje odczucia), w Bernardach "matowy", subtelny, z kolei w 5 photo przypominał mi mentol znany ze sztyftów do nosa.

Re:Odp: Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 5 years 1 month ago #18834

• ziomoziomal
  • ziomoziomal's Avatar
  • Miłośnik tabaki
  • Thank you received: 54
Źle się zrozumieliśmy, chodzi mi o sam fakt przyjęcia za prawdę objawioną wymyślnych fanaberii (to że być może będzie to prawdą wcale nie zmienia faktu).

Re:Odp: Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 5 years 1 month ago #18835

• habanero
  • habanero's Avatar
  • Zaawansowany tabacznik
  • Thank you received: 13
ziomoziomal wrote:
Dobrze więc. Ja założę że tlen atmosferyczny nas zabija. Bang! Słucham Państwa.

Nie mam żadnych aluzji, nikogo nie wytykam palcami, po prostu nie znoszę kolportowania swoich fanaberii (nie bójmy się użyć takich słów) na forum opiniotwórczym.

Przepraszam, ale chyba czas polecić: allegro.pl/masc-na-bol-dupy-cudowny-lek-na-problemy-ludzi-i4012697041.html
-

Re:Odp: Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 5 years 1 month ago #18837

• Anapolon
  • Anapolon's Avatar
  • Miłośnik tabaki
  • Thank you received: 29
Panowie i Panie, gdyby każdy człowiek zastanawiał się nad skutkami swoich pasji, to pewnie nieliczni by tylko się odważyli. Jak powiadają niektórzy: na coś trzeba umrzeć!! Zamiast zastanawiać się i wykłócać o swoje racje, cieszmy się wynalazkiem jaki dała nam cywilizacja a mianowicie tabaką, smakujmy ją, szukajmy smaków, aromatów i dzielmy się spostrzeżeniami.

Dobranoc :)

P.S Pasja powinna jednoczyć ludzi a nie dzielić.
Last Edit: 5 years 1 month ago by Anapolon. Reason: drobna uwaga, która przyszła po czasie

Re:Odp: Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 5 years 1 month ago #18839

• ralf-p
  • ralf-p's Avatar
  • Miłośnik tabaki
  • Thank you received: 65
Anapolon wrote:
Panowie i Panie, gdyby każdy człowiek zastanawiał się nad skutkami swoich pasji, to pewnie nieliczni by tylko się odważyli. Jak powiadają niektórzy: na coś trzeba umrzeć!! Zamiast zastanawiać się i wykłócać o swoje racje, cieszmy się wynalazkiem jaki dała nam cywilizacja a mianowicie tabaką, smakujmy ją, szukajmy smaków, aromatów i dzielmy się spostrzeżeniami.

Dobranoc :)

P.S Pasja powinna jednoczyć ludzi a nie dzielić.

Otóż to :)) Tabaka sama w sobie męczy śluzówkę :) Czy to z mentholem czy bez :) Na szczęście wybór tabak na rynku jest tak różnorodny że można wybrać produkty lepszej czy gorszej jakości :) Podobnie jak z innymi używkami...można pić piwko za 1,30zł a można za 3,90zł :P Można pół litra za 14zł a można za 25zł :P Kwestia jakości (i marki) :) Na szczęście tabaka jest na tyle tanią i ekonomiczną używką że nie trzeba na niej "oszczędzać" :)
The following user(s) said Thank You: Anapolon

Re:Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 5 years 1 month ago #18855

• habanero
  • habanero's Avatar
  • Zaawansowany tabacznik
Nie bierzecie jednej istotnej kwestii pod uwagę, a którą ten wątek porusza. Kto chce zażywać tabakę, ten zażywa, kto zamienił papierosy na tabakę chwała mu za to. Ale jeśli ktoś nigdy z tytoniem styczności nie miał, to zapewne lepiej, by nadal z uzywkami tytoniowymi nic do czynienia nie miał i w tym wątku dobrze jest uzmysłowić i pogadać luźno czy tabaka poza nikotyna ma jeszcze jakiś negatywny wpływ na organizm, choćby ku przestrodze tych, którzy nie muszą popadać w nałóg czy nawyk. Nas i tak nic nie odstraszy, ale to nie znaczy, że tabaka jest święta i trzeba mieć prof. by o jej szkodliwości rozprawiać a tak niektórzy uważają chyba.
-

Re:Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 5 years 1 month ago #18857

• Nitzo
  • Nitzo's Avatar
  • Redaktor serwisu
  • Thank you received: 158
Habilitacji mieć nie trzeba, ale do dyskursu jest wymagana podstawowa wiedza. Ja nie mam szerokiej i głębokiej wiedzy z zakresy medycyny, nie pisałem też doktoratu z wpływu tabaki na ludzki organizm, problemem jest to, że takich publikacji jest mało, albo nie ma ich wcale.

Jeśli jesteś lekarzem i znajdzie się drugi lekarz, zamierzacie tu dyskutować to prosze bardzo.

Oczywiście, że lepiej żeby społeczeństwo było wolne od używek. Jednak "Wolna wola jest człowiecza, pergaminów nie posłucha...".

Nie mam najmniejszych wątpliwości, że tabaka uzależnia psychicznie jak i fizycznie (bo zawiera nikotynę). Nie mam wątpliwości, że nikotyna jest szkodliwa, zwłaszcza w nadmiarze. Nie mam jednak wiedzy na temat szkodliwości innych substancji obecnych w tabace. Są też faktem takie zjawiska jak nadmierna suchość w nosie, nikt temu nie zaprzecza.

Ale większość użytkowników woli się nie wypowiadać na temat szkodliwości chociazby mentolu, bo nie mają o tym pojęcia, a dyskusje o czymś o czym się nie ma pojęcia, mogą jedynie przynieść więcej szkody niż pożytku.
The following user(s) said Thank You: ziomoziomal

Re:Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 5 years 1 month ago #18859

• habanero
  • habanero's Avatar
  • Zaawansowany tabacznik
Ale np. Dzięki temu wątkowi wiemy już, że w Elmo jest aromat syntetyczny tonki a nie sama tonka. Wiadomo, że nie zbadano dokładnie skutków ubocznych tabaki, że mentol i kamfora podrazniaja sluzowke, nowy użytkownik tabaki ma choćby kilka blachostek wyjaśnionych, po co ten wątek skoro każdy oczekuje rzetelnych, popartych badaniami informacji, których przecież nikt nie zapewni?
-

Re:Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 5 years 1 month ago #18860

• Nitzo
  • Nitzo's Avatar
  • Redaktor serwisu
Wikipedia wrote:
W mediach czasami przedstawia się kumarynę jako substancję, której zażywanie w większych niż dopuszczalne normami ponadpaństwowymi dawkach prowadzi (czy też może prowadzić) do uszkodzeń organów wewnętrznych, w szczególności wątroby i nerek. Nie jest to jednak w żaden sposób dowiedzione naukowo. W badaniach na szczurach wykryto co prawda szkodliwy wpływ kumaryny na wspomniane organy, ale u wielu innych gatunków ssaków zjawisko to już nie wystąpiło. Nie stanowi to wyjątku – np. sacharyna jest rakotwórcza dla szczurów, ale nie dla naczelnych, w tym ludzi. Wstępne badania in vitro wskazują, że kumaryna również nie jest toksyczna dla ludzi. Wynika to zwłaszcza z faktu, że metabolizowana jest w organizmie ludzkim do innego związku niż u szczurów. Metabolizm ma miejsce głównie w wątrobie, za pośrednictwem enzymu CYP2A6.

Nie wiem czy są to miarodajne badania i kto opublikował ten wpis na Wikipedii. Informacja, że Tonkę zastąpiono estrem albo czymś innym nie wpłynęła na moje życie.

Od zawsze się zastanawiam po co ten wątek. Nawet gdyby wśród nas byłby lekarz to nie udzielałby porad na odległość, bo nie byłby lekarzem tylko konowałem, ponadto nikt przy zdrowym umyśle nie narażałby się na odpowiedzialność cywilną i karną.

Nie wiem czy mentol i kamfora podrażniają śluzówkę, nie mam najmniejszego prawa wnioskować że skoro kilku osobom podrażnia to jest to stałe i niezmienne prawo przyrody i że każdemu będzie podrażniać.

Re:Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 5 years 1 month ago #18861

• habanero
  • habanero's Avatar
  • Zaawansowany tabacznik
Nitzo, przecież nie ma tabaczarza, który by często zażywając mentolową tabakę nie uswiadczył negatywnych skutków
-

Re:Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 5 years 1 month ago #18863

• Nitzo
  • Nitzo's Avatar
  • Redaktor serwisu
A Ty dalej to samo :). Nie przebadaliśmy reprezentatywnej grupy tabaczarzy za pomocą różnych tabak mentolowych i nie porównaliśmy z tymi co zażywali tabaki bez mentolu i z takimi co wgl nie zażywali. Być może są jakieś negatywne skutki, nie zaprzeczam bo nie badałem.

Ja zażywam tabaki mentolowe rzadko, ale chyba wychodzi na to że jestem nienormalny, bo nic się strasznego ze mną po ich zażyciu nie działo.

Re:Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 5 years 1 month ago #18864

• Lukeskywalker
  • Lukeskywalker's Avatar
  • Początkujący tabacznik
  • Thank you received: 3
Ja z pewnością, powiem że odczuwam większy dyskomfort od Alojzego, nie które produkty są naprawde smaczne, ale ...no właśnie jest to ale, czego nie mogę powiedzieć póki co o innych producentach.

Re:Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 5 years 1 month ago #18865

• habanero
  • habanero's Avatar
  • Zaawansowany tabacznik
Jak zapalisz jednego papierosa w tygodniu, to też nie odczujesz jego negatywnych skutków. Zażyj takiego choćby O&G codziennie, kilka razy dziennie przez tydzień i będziesz widział efekty. Każdy kto zbyt często zażywa mentol czy kamfore odczuje ich działanie. Skoro mentol sam w sobie wysusza sluzowke nosa to muszą być tego konsekwencje, nic w tym odkrywczego. Natomiast zaslanianie wszystkiego badaniami urywa dalszą dyskusję.
-

Re:Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 5 years 1 month ago #18866

• Alaundo
  • Alaundo's Avatar
  • Miłośnik tabaki
  • Thank you received: 71
Nitzo ma rację. Uogólniasz dla wszystkich przypadki jednostkowe. Nawet jeśli jest ich kilka nie można powiedzieć, że są prawdziwe dla "każdego". Może to i urywa dyskusję ale czemu służyć ma "dyskusja"? Prawdzie czy "wygadaniu się"?

Re:Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 5 years 1 month ago #18867

• ziomoziomal
  • ziomoziomal's Avatar
  • Miłośnik tabaki
Czy naprawdę nie mogliście wypowiedzieć się wcześniej? Wasze komentarze już na tym etapie dyskusji okazują się być nieocenione, dwa czy trzy dni temu byłby czymś kluczowym dla dalszego przebiegu sprawy.

Re:Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 5 years 1 month ago #18868

• Anapolon
  • Anapolon's Avatar
  • Miłośnik tabaki
Alaundo wrote:
Nitzo ma rację. Uogólniasz dla wszystkich przypadki jednostkowe. Nawet jeśli jest ich kilka nie można powiedzieć, że są prawdziwe dla "każdego". Może to i urywa dyskusję ale czemu służyć ma "dyskusja"? Prawdzie czy "wygadaniu się"?

Ja mam przeświadczenie, że to forum jest dla miłośników tabaki, którzy świadomie ją zażywają, wiedząc jakie skutki to za sobą niesie, wiedząc że to używka. Ja do jakichkolwiek badan podchodzę sceptycznie, bo często się zdarza, że są opracowywane dla wielkich koncernów na ich własną potrzebę. Doświadczenie swoje opieram na własnej wiedzy ćwicząc swego czasu na siłowni i czytając gazety kulturystyczne, zdarzało się że jednego roku jakiś suplement był cudem anabolicznym popartym badaniami a po roku okazywało się że jest zupełnie odwrotnie. Mamy przykłady ludzi którzy dożywają sędziwego wieku mimo że palili papierosy i są ludzie którzy umierają na raka w skutek palenia. Moim zdaniem w tym dziale powinny być wypisane ewentualne skutki, lub takie które są poparte badaniami, ale dyskusja nie ma sensu, gdyż to jest forum miłośników a nie przeciwników. Alkohol też szkodzi a dużo ludzi używa. Głównym przesłaniem powinno być: Co za dużo to nie zdrowo. To zdanie zawiera w sobie wszystkie wątpliwości. Ja będę zażywał tabakę bo lubię, będę jeździł motocyklem bo też lubię a ryzyko mam na uwadze, ale nie widzę powodu żeby sobie tego odmawiać.

Zawsze po czasie przychodzą mi konkluzje.

Wiadomo że tabaka jest używka i zażywając ją przyjmujemy ewentualne skutki, nie szukajmy usprawiedliwienia na forum, że brałem bo wyczytałem że nie szkodzi.

"Nie myli się ten, co nic nie robi"
Last Edit: 5 years 1 month ago by Anapolon.

Re:Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 5 years 1 month ago #18878

• habanero
  • habanero's Avatar
  • Zaawansowany tabacznik
Chodziło mi tylko o rozkminę, czy w tabace, poza nikotyną, są, czy mogą być inne substancje szkodliwe, jak np. w papierosach - może mój błąd, bo mogłem założyć osobny wątek do "gdybania" (nadal można przenieść część postów do osobnego wątku).

Z mentolem, to chyba niektórzy żartują - każdy, kto zażywa tabakę częściej niż raz dziennie i snuffał mentolowe, czy z dodatkiem kamfory tabaki, z których częstotliwością przegiął, zna niemiłe skutki uboczne. To nie jest mój wymysł, czy pojedyncze przypadki - znajdzie się tą informację na każdym forum o tabace i każdy recenzent na YT też wspomina o tym od czasu do czasu, przy okazji tabak mentolowych. Nie da się odrzucić czegoś, co wielokrotnie potwierdziła masa ludzi. Mentol - chyba bardziej podniesione ciśnienie kazało, niektórym zanegować jego działanie...

@Anapolon - przecież sam zażywam tabakę, codziennie i niemało pewnie, więc nie zamierzam nikogo przekonywać, że tabaka jest zła - to chyba jest logiczne - tak jak nikt tu nikogo nie będzie ostrzegał, bo wszyscy jesteśmy w teorii dorośli. Z mojej strony koniec tematu, bo ziomoziomal zawału dostanie jeśli bym kontynuował :)
-
Last Edit: 5 years 1 month ago by habanero.

Re:Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 5 years 1 month ago #18880

• Nitzo
  • Nitzo's Avatar
  • Redaktor serwisu
Nie lubię argumentów "bo na youtube". Na youtube wspominają też o "spływie", mnie nic nigdy nie spływa, kolegom z którymi rozmawiam też nie. Kiedyś był pewien człowiek zwany "Tapczanem" lub "koszulińskim", który zarzucił mi że "się nie znam", bo zanegowałem jego pogląd "wszystkie tabaki na bazie cukru gronowego nie mają w sobie nikotyny", on też kręcił filmy na youtube, imo koszmarne.

Wierz mi, że były dni gdy zażywałem li tylko Mavericka/Dr Rumneysa Mentholyptusa/Hedgesa. Ponadto cae tygodnie jechałem na Red Bullu czy Ozonie Cherry.

Re:Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 5 years 3 weeks ago #19279

• Karaś
  • Karaś's Avatar
  • Miłośnik tabaki
Nitzo wrote:
Na youtube wspominają też o "spływie", mnie nic nigdy nie spływa, kolegom z którymi rozmawiam też nie.

Oj, mi się zdarzają. Uczucie jakbym miał zapalenie gardła i 39 stopni gorączki. Trwa to co prawda minutę bądź dwie, ale nie jest to przyjemne.

Przy okazji: byłem dziś u laryngologa - co do tabaki zalecił jedynie oczyszczanie nosa roztworem soli morskiej. To samo powiedział laryngolog do którego trafiłem zupełnym przypadkiem jakiś miesiąc temu.

Re:Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 5 years 3 weeks ago #19302

• ziomoziomal
  • ziomoziomal's Avatar
  • Miłośnik tabaki
Chciałbym się dowiedzieć jakie Wy stosujecie metody oraz środki stosujecie do oczyszczenia nosa z resztek tabaki.

Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 5 years 3 weeks ago #19303

• Karaś
  • Karaś's Avatar
  • Miłośnik tabaki
Niektóre tabaki wzmagają u mnie produkcję śluzu przez co nosek się świetnie czyści. Np. Klsotermischung tak działa i BDF. Od czasu do czasu roztwór soli morskiej. Nie umiem używać słynnego na snuffhousie neti-pot, z resztą nawet nie próbowałem, nie mam pojęcia jak to się robi więc nie zabieram się za to na razie.

Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 5 years 3 weeks ago #19305

• Anapolon
  • Anapolon's Avatar
  • Miłośnik tabaki
A w jaki sposób płuczesz solą morska?

Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 5 years 3 weeks ago #19306

• Karaś
  • Karaś's Avatar
  • Miłośnik tabaki
Kupuję Marimer lub Nasodrill.
Time to create page: 0.201 seconds