redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg
Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady

Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 4 years 11 months ago #20356

• Karaś
  • Karaś's Avatar
  • Miłośnik tabaki
  • Thank you received: 42
Ale mi się jaja porobiły z nosem. Otóż ostatnio mam strasznie wysuszoną śluzówkę nosa. Doszedłem do wniosku, że to pewnie od tabaki, więc przestałem brać na pewien czas. Ale wysuszona była nadal. Co ciekawe - tylko zażycie tabaki sprawia, że z powrotem mam śluz w nosie. Eksperyment powtórzyłem kilkukrotnie w ciągu tygodnia, nos się nie nawilżał nawet po 10 godzinach bez tabaki. Po zażyciu było już w porządku.

Do tego dochodzi ciągły stan podgorączkowy (37,0 - 37,4), dlatego mam wrażenie, że może to być skutek alergii, wszak ostatnio wszędzie trawy koszą, a przy koszeniu trawy to ja się duszę prawie.

Alternatywną teorią jest zażywanie Mullinsów codziennie, gdyż mój nos nigdy nie tolerował pylistych tabak. Teorią numer trzy jest rak jakiegoś narządu, ale tę teorię mam nawet jak pryszcza dostanę więc póki co uznaję ją za najmniej prawdopodobną.

To taka ciekawostka, wrzucam jakby ktoś miał podobny problem z nosem.
The administrator has disabled public write access.

Re:Odp: Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 4 years 10 months ago #20429

• Lucid
  • Lucid's Avatar
  • Początkujący tabacznik
Widzę tutaj helpdesk medyczny, więc spytam. Czy wam też zdarza się nagle poczuć zapach snuffu, którego nie używaliście od jakichś dwóch tygodni?

The closer you look, the less you see.

Re:Odp: Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 4 years 10 months ago #20434

• Anapolon
  • Anapolon's Avatar
  • Miłośnik tabaki
  • Thank you received: 29
Jak wiesz większość aromatów, które są zawarte w tabakach pochodzi przecież z natury czy różnych produktów spożywczych, które za dnia zażywamy, więc i pewnie dla tego czasem nam się kojarzy z zapachami z zewnątrz i być może nasz umysł potem to tak z tabakami kojarzy.
The following user(s) said Thank You: Lucid

Re:Odp: Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 4 years 10 months ago #20447

• Lucid
  • Lucid's Avatar
  • Początkujący tabacznik
Racja, myślę że masz rację. Tylko co w naturze kojarzy mi się z Red Bullem? Może po prostu chodząc po szkole i okolicach trafiam na użytkowników? :D

Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 4 years 9 months ago #20532

• porthole
  • porthole's Avatar
  • Miłośnik tabaki
  • Thank you received: 40
Ja miałem ciężki okres w moim małym życiu, dwie obrony, potem nowe studia i rozpoczęcie nowej pracy, a jeszcze doszło prowadzenie zajęć i moje życie internetowe siadło bardzo mocno.

Niestety, okres wiosenny jak zawsze jest dla mnie okresem absencji od tabaki, alergia nie współgra z moją śluzówką i odpuszczam zażywanie. Lato nadejdzie, pewnie znów potabaczę. Jeżeli ktoś jest w takiej sytuacji jak ja, łączę się z nim w bólu.

Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 4 years 7 months ago #20917

• Rodriguez
  • Rodriguez's Avatar
  • Fazowicz
  • Thank you received: 1
Witam, mam pytanie czy wam też zatyka się nos po sypkich tabakach, doświadczyłem tego kiedy zażywałem Black Night od Paula Gotarda i tabakach Samuela Gawitha.I jeszcze jedno pytanko, czy ktoś odczuwa tak samo
jak ja, że Red Bull od Poschla się pogorszył, ostatnio brat poczęstował mnie Red Bullem i od razu zdewastował mi śluzówkę a z tego co pamiętam parę lat temu był w dostatecznej jakości.

Jestem tu nowy miło mi was poznać :) Trochę "śledziłem" was na tej stronie aż w końcu założyłem konto, jakby nie wasza wiedza to mój nos wyglądałby jak u osoby w zaawansowanym stadium porfirii :) Poschlowski mentol zrobił swoje ...

Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 4 years 6 months ago #21075

• MSkalar
  • MSkalar's Avatar
  • Fazowicz
Mam pewien zdrowotny problem z tabaką, który pojawiał się już tutaj wcześniej, ale może ktoś znalazł na niego rozwiązanie. Chodzi o osławiony "poszlowski nos".

Tabakę zacząłem zażywać pewnie z 7-8 lat temu, jednak zawsze zażywałem raczej umiarkowane ilości. Lubiłem wówczas tabaki Poschla, gdyż suche, drobno zmielone tabaki były dla mnie zawsze nieprzyjemne. Po kilku latach zażywania zdarzyło mi się jednak nagle coś takiego, że po wciągnięciu nos zapchał mi się całkowicie. Nie był to cieknący katar, a śluzówka tak spuchnięta, że nie dało się oddychać. Odczekałem aż mi przejdzie, czyli około tygodnia czy dwóch (!) i znów sobie zatabaczyłem. Sytuacja niestety powtórzyła się.

Z tego powodu właściwie przestałem zażywać tabakę. Od tego czasu (pewnie ze 4 lata temu) próbowałem z kilkoma Poschlami, nie tylko mentolowymi, za każdym razem zdarzało się to samo, prawie dwa tygodnie oddychania przez usta. Próbowałem także Aecht Altbayerischer Schmalzler, niestety efekt był podobny. Ostatni raz spróbowałem Ozony ok. rok temu, kolega poczęstował mnie na imprezie, znów to samo.

Problem ten nie dotyczy jedynie tabak suchych i drobno zmielonych, jak np. Samuel Gawith. Tego rodzaju tabaki nigdy jednak nie znosiłem, więc niewielkie to pocieszenie.

Z powodu całkowitej rezygnacji z tabaki, przez ostatnie lata zacząłem więcej palić, co mi się nie podoba, i chciałbym wrócić do szlachetniejszego i zdrowszego sposobu zażywania tytoniu. Z tego powodu mam pytanie do wszystkich, których dotknęła ta sama klątwa, co mnie:
Czy są tabaki dość wilgotne, raczej grubo mielone, które nie wywołają tego efektu? Może udało wam się złagodzić to uczulenie, czy cokolwiek to jest? Czy jest nadzieja?

Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 4 years 5 months ago #21104

• habanero
  • habanero's Avatar
  • Zaawansowany tabacznik
  • Thank you received: 13
Nie wiem, czy było: www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15953977

Czy dobrze rozumiem, że z tego wynika nie tyle wyższe ryzyko raka, co większe prawdopodobieństwo zawału serca przy zażywaniu tabaki?
-

Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 4 years 5 months ago #21107

• karnio
  • karnio's Avatar
  • Początkujący tabacznik
  • Thank you received: 1
Artykułu nie rozumiem, gdyż angielskiego nie umiem. Ale podwyższone ryzyko zawału czy wylewu jest przy braniu każdej uzywki tytoniowej, gdyż kazda podnosi nam ciśnienie. Takie samo działanie ma jednak także kawa. Inaczej sprawa ma sie z Yerba Mate, gdyż w tym przypadku ciśnienie jest utrzymywane na stałym poziomie.

Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 4 years 4 months ago #21181

• G0L14T
  • G0L14T's Avatar
  • Fazowicz
Witam, odwołując się do mojego postu z ponad roku:
"Witam wszystkich! Z góry proszę o nie traktowanie mnie jak gimnazjalistę bo ten problem może tak trochę wyglądać.
Otóż moja kariera snuffania że tak powiem zaczęła się w gimnazjum, w 3 dokładnie i potem przez 2 lata technikum nieźle jechałem z tym koksem (pierwsze 2 lata jako fazoficz).Później stwierdziłem że taki byt nie ma sensu i wszystko było już normalnie w umiarkowanych porcjach, jednak ostatnio stało mi się tak że po zażyciu obojętnie czy do RedBulla, Gawith'a czy np. WOS'a miałem ostry katar, cały czas psikałem, nie mogłem oddychać w ogóle przez nos.Byłem u lekarza powiedział że to jest wysuszona śluzówka.Więc kupiłem sobie w aptece Xylogel i psikam sobie do nosa.Nos na razie jest odetkany idealnie ale czuję że jak znowu pociągne to będzie to samo z katarem.Przez ile powinienem stosować ten żel do nosa i jaką powinienem zrobić sobie przerwę od tabaki. "

Przerwa od tabaki była duża, co jakiś czas (co kilka miesięcy) sprawdzałem czy dalej mam zatkany nos po tabace i niestety zawsze to powraca. :(
Z tabaki przerzuciłem się na coś innego ale to nie to samo :/
Generalnie kupiłem sobie znów ten Xylogel ale czy macie jeszcze jakieś inne sposoby i rady (oprócz lekarza oczywiście bo moja ostatnia wizyta zakończyła się stwierdzeniem żebym sobie kupił Sól morską która nie działa w ogóle), czytałem również o syndromie 'Poeschlowskiego Nosa'. Jakie tabaki najlepiej zacząć oprócz tych? Wszystko oprócz wyżej wymienionej firmy?

Czy ktoś kto tak miał (a wiem że dużo ludzi tak miało) zdołał wyleczyć nos?

Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 4 years 4 months ago #21183

• habanero
  • habanero's Avatar
  • Zaawansowany tabacznik
  • Thank you received: 13
Zasadniczo miewam czasami opuchniętą i wysuszoną śluzówkę, bo tabaczę dość często. Po pierwsze obniżyłem nikotynę - przez miesiąc zażywałem lżejsze tabaki i bardzo sporadycznie mentolowe - mentol sam w sobie przyspiesza regenerację śluzówki, ale w nadmiarze ją wysusza, więc taka szczypta raz na tydzień, pobudzić powinna śluzówkę. Poza tym, można przerzucić się na wilgotne, tłuste tabaki - np. schmalzlery - różnica powinna być widoczna. Przy dłuższym problemie raczej lepiej odstawić tabakę.

Na pewno wyroby niskiej jakości jak marketówki Poschla nie służą i trzeba mieć to na uwadze przy regularnym ich zażywaniu.
-

Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 4 years 4 months ago #21187

• Anapolon
  • Anapolon's Avatar
  • Miłośnik tabaki
Ja u siebie zauważyłem że tabaki z dużą ilością mentolu dają efekt oczyszczenia nosa na chwile, potem raczej jest efekt odwrotny, to już w/w schmalzlery powodują oczyszczenie nosa poprzez nadmierną prace śluzówki, ja bardzo mało używam mocnych mentolówek, spróbuj może tabak miętowych, na bazie mięty pieprzowej, są łagodniejsze i dają efekt odświeżenia. Nasuwa mi się także wniosek, zresztą jak w przypadku każdych używek - co za dużo to nie zdrowo, możliwe że okres "fazowicza" zmęczył Twoją śluzówke.

Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 4 years 4 months ago #21188

• G0L14T
  • G0L14T's Avatar
  • Fazowicz
Też jestem tego samego zdania :/

Cieszy mię ten rym: "Polak mądr po szkodzie";
Lecz jesli prawda i z tego nas zbodzie,
Nową przypowieść Polak sobie kupi,
Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi.
Last Edit: 4 years 4 months ago by G0L14T.

Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 4 years 4 months ago #21207

Z "leczeniem" nosa schmalzerami to też różnie bywa, mi przykładowo Sterneckery tak załatwiły śluzówkę że przez miesiąc cięzko było oddychać, a co dopiero mówić o tabace. No ale one są akurat stosunkowo suche i mało 'schmalzerowate".

Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 3 years 10 months ago #21594

• Tolo
  • Tolo's Avatar
  • Początkujący tabacznik
Znalazłem w języku angielskim dwa ciekawe badania na temat snuffu.

W pierwszym wynika, że regularni tabacznicy mają poziomy nikotyny porównywalne z palaczami papierosów. Niektórzy jednak tabacznicy zażywający po kilka dawek pod rząd mieli stężenia nikotyny niespotykane nawet u palaczy!

Z drugiego badania wynika, że ponad połowa ma problemy z nosem tj. zatkany nos lub katar.

www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1507093/
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15858768

Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 3 years 3 weeks ago #21757

• karczewk
  • karczewk's Avatar
  • Fazowicz
To ja się wypowiem. Wciągałem mentolowego Red Bulla pudełeczko (10g) na tydzień przez 1,5 roku. Potem zatoki przestały wytrzymywać i zrezygnowałem z niego całkowicie. Jakikolwiek powrót do tabaczenia wiąże się z zatkanymi zatokami i katarem. Red Bulla lubiłem ale zrezygnowałem definitywnie. Teraz wciągam Viking Dark (bez mentolu) i jest super. Zwykła tabaka bez mentolu. Wciągam bardzo dużo bo to kocham. Najgorsze tylko babole w nosie :D

Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 3 years 3 weeks ago #21759

• Tolo
  • Tolo's Avatar
  • Początkujący tabacznik
Muszę Wam się przyznać. Popełniłem straszną a głupią rzecz. Wyrzuciłem 3 opakowania tabaki, Medyk, Alpina i Caffe Grado. Żałowałem.
Zrezygnowałem ze względu na modlitwę RCS aby unikać nikotyny oraz żeby mnie nie kusiło.
Teraz wiem, że mogę to używać umiarkowanie jako używkę a nie wpadać w nałóg.
Nie tabaczyłem nałogowo, ale nie doceniałem umiaru.

Rzuciłem w cholerę papierosy, które paliłem przez kilka lat. Po prostu dojrzałem i przestałem je palić, byłem po książce Allena Carra, modliłem się o uwolnienie z nałogu i wiem, że Niebo mi pomogło. Byłem szczery ze sobą i rzuciłem.

Kupiłem sobie ostatnio znów tabaczkę, tym razem nie zamierzam wyrzucać bo to głupota. Żałuję tego.

Mam problem ze śluzówką prawdopodobnie od leków i alergii, idę do lekarza wkrótce w tej sprawie. Chciałbym sobie tabaczki zażywać umiarkowanie ale dostaję po niej silne drażnienie śluzówki i od razu cieknie z nosa, czasem zatka całkiem nos.

Żałuję własnego błędu, że wyrzuciłem. Jakieś rady? Czy ktoś miał problem ze śluzówką i da się podleczyć aby móc spokojnie zażywać tabakę?

Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 3 years 3 weeks ago #21760

• Filek
  • Filek's Avatar
  • Historyk tabaczny
  • Thank you received: 248
Wyrzuciłeś trzy tabaki i żałujesz? Sprobuj wyrzucić ktorąś z moich i wtedy będziesz żałował naprawdę.
The following user(s) said Thank You: Karaś

Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 3 years 3 weeks ago #21761

• Tolo
  • Tolo's Avatar
  • Początkujący tabacznik
Nie ma tego złego.
Szkoda mi ich, głupi byłem, mogłem zostawić. Albo komuś wysłać.
A ty masz kolekcję taką skoro tak piszesz?
Last Edit: 3 years 3 weeks ago by Tolo.

Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 2 years 9 months ago #21774

• Tolo
  • Tolo's Avatar
  • Początkujący tabacznik
Przez jakiś czas zażywałem tylko białe tabaki ale dziś dałem się skusić na angielskie tym razem i na razie po "Western Glory" jestem niebiańsko wręcz zadowolony. Pyszna tabaka! Anglicy potrafią robić dobry tytoń do snuffania. Może to pochopne, spróbuję zaraz coś z innej beczki bo słyszałem, że Toque amerykańskie też nie są złe, a zamówiłem.

Wybrałem tabaki bez mentolu bo on najpierw udrażnia a potem bardziej zatyka mi zwykle nos. Jest stanowczo lepiej jak na razie po jednej, którą już kilka razy zdążyłem dziś zażyć.

Ważne jak ktoś ma jakieś problemy z nosem, żeby delikatnie wydmuchiwać nos, im delikatniej tym lepiej. Jak możecie to stosujcie też raz dziennie jakąś płukankę do nosa w stylu Fix Sin albo Sinus Rinse, to pomaga podobno i oczyszcza nos, a to już nie tylko z doświadczenia ale też z rady na forum zagranicznym.

No i myślę, że nos trzeba trochę przyzwyczaić do tabaki :) Zobaczymy jak będzie dalej!

Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 2 years 9 months ago #21776

• Tolo
  • Tolo's Avatar
  • Początkujący tabacznik
Spróbowałem Toque Whisky & Honey, przepyszna tabaka.

Problem jednak w tym, że po zażyciu tabaki zawsze mi leci katar z nosa jak z rynny. Czy to biała czy to tytoniowa. Po 2-3 minutach muszę nos wydmuchiwać bo cieknie z nosa jak cholera. Po białej jest trochę lepiej.

Czy ktoś tak miał/ma i mógłby powiedzieć jak sobie z tym radzi?

Proszę o pomoc.

Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 2 years 9 months ago #21778

• Tolo
  • Tolo's Avatar
  • Początkujący tabacznik
Odpowiedzcie mi proszę czy katar po tabaczce jest normalny i czy on przechodzi?
Po 2-3 minutach muszę wydmuchać nos bo mam cały zakatarzony. Po białej tabace jest podobnie ale lżej.

Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 2 years 9 months ago #21779

• Anapolon
  • Anapolon's Avatar
  • Miłośnik tabaki
Mówisz o katarze jako czymś przewlekłym czy tylko o pobudzonej śluzówce? Bo tak tabaka działa, że na ogół albo jest spływ do gardła albo wyciek z nosa.

Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 2 years 9 months ago #21780

• Tolo
  • Tolo's Avatar
  • Początkujący tabacznik
Katar przewlekły albo suchość nosa co prawda mam na co dzień, alergia itd.
Szczerze mówiąc przyznaję Ci rację bo poszukałem trochę na zagranicznych forach i tak większość ludzi ogólnie mówi, że po 2-3 minutach musi nos wytrzeć albo wydmuchać. Widzę jednakże, że z dnia na dzień nos się przyzwyczaja i jest trochę lepiej.

3/4 sukcesu to jak oduczyłem się mocnego dmuchania nosa a nauczyłem tylko delikatnie go wycierać ewentualnie siłą zwykłego wydechu dmuchać nos (kiedyś to na siłę i to była jedna z przyczyn zatkanego nosa nawet się nie spodziewałem). Miałem stosować i stosuję, zacząłem znowu raz dziennie Fix Sin (bez reklamy) do płukania nosa. To też porada z forum od naszych kolegów z zagranicy.

Dużo też mi dał sam sposób zażywania, moim zdaniem ten jest najlepszy:

Zadowolony jestem już ze snuffania, jest co raz lepiej. Tylko jeszcze mentolu rzadko używać i jest dobrze.
Time to create page: 0.220 seconds