redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg
Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Uzależnienie od tabaki

O: Uzależnienie od tabaki 8 years 3 months ago #1684

• Nekroskop
  • Nekroskop's Avatar
  • Zaawansowany tabacznik
  • Thank you received: 17
Tak długo jak to :
The WHO International Agency for Research on Cancer (IRAC) just published their studies on smokeless tobacco and its correlation to cancer. Their “studies on nasal use of snuff did not provide conclusive evidence of a relationship with cancer.”

cf. WHO, IARC Monographs on the Evaluation of Carcinogenic Risks to Humans; Vol.89; Smokeless Tobacco and some Tobacco-specific N-Nitrosamines; Lyon France 2007; p.366

...będzie aktualne nie mam zamiaru walczyć ze swoim nałogiem :)

skopiowano z
www.schmalzlerfranzl.de/module.php5?am=8&fid=7&ident=6&mod=vorlagen
The administrator has disabled public write access.

O: Uzależnienie od tabaki 8 years 3 months ago #1686

• Bajto
  • Bajto's Avatar
  • Fazowicz
Wszystkiego w życiu sobie odmawiać nie można... Zresztą każdy inny nałóg kojarzy się mi gorzej bo ciągnie za sobą jakieś negatywne konsekwencję tylko snuffanie jest uzależnieniem chyba jedynie od tej ulotnej chwilowej przyjemności...

O mam !

A jednak nie :(

Myślałem że mam porównanie ale NIE :\ nawet uzależnienie od czekolady może prowadzić do rozrostu tkanki tłuszczowej a zatem jest złe :P.

O: Uzależnienie od tabaki 8 years 3 months ago #1687

• Tallay
  • Tallay's Avatar
  • Początkujący tabacznik
Uzależnianie od herbaty, to może to czego szukasz. Raczej to nie jest szkodliwe.

O: Uzależnienie od tabaki 8 years 3 months ago #1690

• porthole
  • porthole's Avatar
  • Miłośnik tabaki
  • Thank you received: 40
No nie wiem Tallay. W samym tylko USA od przedawkowania kofeiny/teiny ginie rokrocznie od 1000 do 10000 ludzi;) Tylko idąc takim tokiem rozumowania, najlepiej skończyć ze wszystkim, bo to może szkodzić w jakiś sposób. Jak się umie stosować wszystko z umiarem i głową, umie się odróżniać czego w ogóle nie powinno się używać/spożywać(np. cyjanek potasu, lawa wulkaniczna, heroina etc.), to się jakoś super szybko nie umrze. Po to jesteśmy rozumnymi ludźmi, byśmy umieli z głową korzystać z darów natury:)

O: Uzależnienie od tabaki 8 years 3 months ago #1691

• Bajto
  • Bajto's Avatar
  • Fazowicz
Popieram przedmówcę wszystko jest dla ludzi ale jak mówi zwyczaj stary to we wszystkim trzeba miary...

O: Uzależnienie od tabaki 8 years 3 months ago #1692

• Tallay
  • Tallay's Avatar
  • Początkujący tabacznik
Niby tak, ale wszystkiego trzeba w życiu spróbować, nie koniecznie z umiarem :)

O: Uzależnienie od tabaki 8 years 3 months ago #1706

• Jelcyn
  • Jelcyn's Avatar
  • Redaktor serwisu
  • Thank you received: 24
Kolego Lichoo, proszę zaczynać zdania z wielkiej litery.

Co zaś się tyczy uzależnienia, to u pewnego odsetka palaczy (takich palących po 2 -3 papierosy na 2-3 dni) bardzo często nie stwierdza się biologicznego uzależnienia od nikotyny, a jedynie psychiczne przyzwyczajenie, które o wiele łatwiej przezwyciężyć. Myślę, iż w przypadku dużej liczby tabaczarzy może być podobnie.
"Kiedy myślę, że osiągnąłem już dno, ktoś rzuca mi łopatę."- Garfield

„Lepiej milczeć i wyglądać jak idiota, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.”

O: Uzależnienie od tabaki 8 years 3 months ago #1759

• satyr
  • satyr's Avatar
  • Fazowicz
Witam, jestem nowy więc chwilę o mnie: tabaki próbowałem od czasów jak jeszcze nie była legalna (12 lat minęło od tej chwili;) ale bardzo okazjonalnie, a kiedy Kaszub poczęstował mnie oryginalnym wyrobem dziadka, po którym prawie zszedłem, miałem parę lat przerwy.
Będzie 3 miesiące jak nie palę i sobie chwalę ten stan. Ostatnio z uwagi na katar coś nabyłem (pani w sklepie poleciła siekierzastego Magneta;) - spodobało się, trochę poczytałem i nabyłem parę sztuk z początku listy rankingowej i od czasu do czasu (coraz jakby częściej) coś niuchnę.

Czy ktoś z Was miał podobną sytuację związaną z tabaką i rzuceniem palenia? - czy tabaka nie przeszkodziła i czy np nie zachciało się w końcu zapalić? Trochę się boję, że będzie ze mną jak przy poprzednich próbach - parę miesięcy niepalenia, później jedna przypadkowa fajeczka i nikotynowy nałóg wciągał na nowo.

Pozdrawiam Wszystkich

O: Uzależnienie od tabaki 8 years 3 months ago #1760

• Nekroskop
  • Nekroskop's Avatar
  • Zaawansowany tabacznik
Jak będziesz miał ochotę na szybką fajeczkę to sobie szybko niuchnij ;) Troszkę nikotynki nikomu nie zaszkodziło

O: Uzależnienie od tabaki 8 years 2 months ago #1763

• qqeczka
  • qqeczka's Avatar
Przede wszystkim musisz sobie uświadomić, że Ty już nie jesteś palaczem! Przestań się obawiać, że wrócisz do palenia, po co o tym myślisz. Tu jest dawno za Tobą. Tabaka natomiast jest dobrą metodą do odnalezienia jasnej strony tytoniu :) przez papierosy tytoń został uznany za coś złego. Nikotyna to już w ogóle. Raz jeszcze powtórzę: Ty nie jesteś palaczem :) tabula rasa :) powinieneś sobie zadać pytanie: a co ma piernik do wiatraka? ^^

A jeśli chodzi o tabakę i papierosy: u mnie jest trochę odwrotnie, bo ja kiedy rzuciłem palenie to się wkręcilem porządnie w tabakę :) wcześniej tabaczyłem cyklicznie: jakiś czas sporadycznie, a potem regularnie. Teraz jednak rzuciłem palenie, to się wkręciłem w tabakę na dobre :) już zbliża się miesiąc od mojego rzucenia palenia; ostatniego papierosa wypaliłem dokładnie o północy z sylwestra na nowy rok ^^

O: Uzależnienie od tabaki 8 years 2 months ago #1798

• qqeczka
  • qqeczka's Avatar
Uzależnienie nie polega na samej tabace, co na substancji czynnej, alkaloidzie, który zawarty jest w tytoniu: nikotynie. Przy dużych i regularnych dawkach jakiejkolwiek substancji czynnej organizm przyzwyczaja się do tego, że jakaś obca subtancja pomaga mu w funkcjonowaniu, i się "rozleniwia". To dlatego np. kawosze bez kawy są wiecznie zmęczeni: ich organizm nie pracuje na naturalnych obrotach, by ich utrzymywać w stanie świadomości bez substancji zewnętrznych, ponieważ przyzwyczajony jest, że dawka kofeiny niedługo zostanie dostarczona i nie musi aż tak się wysilać. W momencie jednak, kiedy nagle dawki kofeiny jest mniej, organizm zamiast zebrać się do roboty i z powrotem pracować bez niej, to się jej domaga. Krócej mówiąc: organizm jest rozpieszczony.
Na tym właśnie polega uzależnienie. I tak samo jest z tytoniem, a co za tym idzie: papierosami i tabaką, a co za tym idzie: z nikotyną. Nikotyna uzależnia, to oczywiste. Organizm tabacznika czy palacza jest rozpieszczony, że pomaga mu funkcjonować nikotyna i się jej domaga.

Ja rzuciłem palenie i teraz tabaczę. Zawsze tabaczyłem tytoniową, ale tak rano patrzę, że beztytoniowa sobie leży smutna, bo jej nie używam. No to stwierdziłem, że sobie dzisiaj będę tej walił. Po kilku godzinach funkcjonowania zacząłem być rozdrażniony, coś mnie ściskało w żołądku, etc. Domyśliłem się w końcu, że to chodzi o brak nikotyny, w którą zawsze mnie zaopatrzała tabaka tytoniowa.

O: Uzależnienie od tabaki 8 years 2 months ago #1804

• lichooo
  • lichooo's Avatar
Wróciłem na stancje wczoraj i zdziwiony patrzę, że mój 70-gramowy zapas tabaki się skończył! Byłem nieco zszokowany i chciałem zaniuchać, ale nie było czego. I nie było jakichś konsekwencji fizycznych (ból, ciągoty), ale psychiczne owszem, rozumiecie? Tabaka uzależnia ;)

Odp: Uzależnienie od tabaki 8 years 2 months ago #1868

• ringoffire
  • ringoffire's Avatar
  • Początkujący tabacznik
Oczywiście, że uzależnia! ale psychicznie :)

Odp: Uzależnienie od tabaki 8 years 2 months ago #1880

• Bajto
  • Bajto's Avatar
  • Fazowicz
Można uzależnić się od czekolady albo od herbaty ?? No to od tabaki również lecz bez porównania z uzależnieniem nikotynowym czy też alkoholowym. I oby ludzie mieli tylko takowe nałogi.

Odp: Uzależnienie od tabaki 8 years 2 months ago #1884

• porthole
  • porthole's Avatar
  • Miłośnik tabaki
Raczej nie rozróżniałbym uzależnienia nikotynowego względem tabaki i papierosów, to ta sama nikotyna. Inną sprawą jest to, jakie "dodatki" są w papierosach oraz jakie one mają wpływ na czucie uzależnienia. Dodatkowo tabakę większość osób zażywa tak, że nikotyna dostaje się do organizmu w mniejszym stężeniu. No i nie wiem, czy dobrze pamiętam, ale okres uzależniania się od czystej nikotyny to 20 lat(ale tu jakiś mądrzejszy osobnik może mnie śmiało poprawić, gdyż mogłem popełnić gafę).

Odp: Uzależnienie od tabaki 8 years 2 months ago #1888

• ringoffire
  • ringoffire's Avatar
  • Początkujący tabacznik
porthole wrote:
No i nie wiem, czy dobrze pamiętam, ale okres uzależniania się od czystej nikotyny to 20 lat
Nie słyszałem o niczym takim, ale z tego co mi wiadomo to nikotyna jest bardziej uzależniająca od heroiny czy kokainy :)
loopylettuce.files.wordpress.com/2009/11/addictiongraph1.png?w=486&h=384
Last Edit: 8 years 2 months ago by ringoffire.

Odp: Uzależnienie od tabaki 8 years 2 months ago #1911

• Pastor
  • Pastor's Avatar
  • Miłośnik tabaki
  • Thank you received: 67
dienonych97 wrote:
Ja osobiście biorę tabakę od ponad roku. Jeszcze nie poczułem uzależnienia. Biorę czasami po kilka metrów (raz 30m.), a normalnie to jakiś krótki pasek, co chwilę wciągam i NAPRAWDĘ mogę przestać kiedy chcę!!!!

Oplułem monitor ze śmiechu. Dzięki za wprawienie w dobry nastrój.

Napiszę tak - mam pełną świadomość, że jestem uzależniony od tabaki i nie mam najmniejszego zamiaru oszukiwać siebie samego, że jest inaczej. Co więcej, zamierzam rozwijać i pielęgnować swoje uzależnienie, póki nie zejdę na raka lub inne współczesne świństwo. Daj Panie Boże jak najpóźniej. Pozdrawiam!
Last Edit: 8 years 2 months ago by Pastor. Reason: cytat się źle wkleił

Odp: Uzależnienie od tabaki 8 years 1 month ago #2043

• Nekroskop
  • Nekroskop's Avatar
  • Zaawansowany tabacznik
Spadło to na mnie nagle i niespodziewanie. Dostałem jakiegoś zapalenia zatok szczękowych. Zrobił się z jednej strony jakiś torbiel i boli jak cholera. Lekarz stanowczo zabronił mi tabaczyć i jeżdzić na motocyklu. Przynajmniej do czasu wyzdrowienia. Dzisiaj pierwszy dzień bez tabaki. Zaraz zacznę łazić po ścianach!! Niech mi tylko ktoś powie że tabaka nie uzależnia to zaśmieję mu się w twarz. Boże kiedy to się skonczy!!??

Odp: Uzależnienie od tabaki 8 years 1 month ago #2266

• Nekroskop
  • Nekroskop's Avatar
  • Zaawansowany tabacznik
dzisiaj 2 tydzień bez tabaki... Nie ma już tego początkowego szału z powodu braku tabaki ale ciągle jest ciężko. Ratuję się pykaniem fajeczki raz dziennie

Odp: Uzależnienie od tabaki 8 years 1 week ago #2932

• porthole
  • porthole's Avatar
  • Miłośnik tabaki
Z tego co wiem, to w papierosach są jeszcze inne substancje, które powodują dużo większy pociąg do tych żółto-białych rurek niż sama nikotyna;)

Odp: Uzależnienie od tabaki 8 years 1 week ago #2946

• Pastor
  • Pastor's Avatar
  • Miłośnik tabaki
porthole wrote:
Z tego co wiem, to w papierosach są jeszcze inne substancje, które powodują dużo większy pociąg do tych żółto-białych rurek niż sama nikotyna;)
Około 4000 związków chemicznych

Odp: Uzależnienie od tabaki 8 years 3 days ago #2978

• Taba
  • Taba's Avatar
Pastor, w tych czasach chemia jest wszędzie ;))

Odp: Uzależnienie od tabaki 8 years 2 days ago #2986

• zurmo
  • zurmo's Avatar
  • Tabacznik
  • Thank you received: 9
Wszędzie jest chemia i... śladowe ilości orzechów. ;)

Odp: Uzależnienie od tabaki 8 years 2 days ago #2995

• Pastor
  • Pastor's Avatar
  • Miłośnik tabaki
zurmo wrote:
Wszędzie jest chemia i... śladowe ilości orzechów. ;)

dobre :)

nawet mleko w kartoniku robi się teraz z mleka w proszku - tęsknię za produktami z czasów komuny, ale to se ne vrati
Time to create page: 0.248 seconds