redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Almond Hot

AdministratorAdministrator   Wrzesień 24, 2009  
 
0.0
 
2.6 (2)
7220   0   1   0   0   0
 

Informacje o tabace

Producent
Gawith Hoggarth TT Ltd

Parametry tabaki

Waga tabaki
10g.

Gawith Hoggarth TT Ltd

Recenzje użytkowników

2 reviews

Ocena ogólna 
 
2.6
Ocena smaku 
 
2.3  (2)
Ocena opakowania 
 
4.0  (2)
To write a review please register or
(Updated: Styczeń 28, 2013)
Ocena ogólna 
 
3.5
Ocena smaku 
 
3.5
Ocena opakowania 
 
3.5

Tabaka dla wytrwałych

Moje pierwsze spotkanie z wyrobami firmy "Gawith Hoggarth & Co LTD", angielskiej marki, która już od trzech pokoleń poszczycić się może produkcją słynnych i cenionych wyrobów tytoniowych - czy było to spotkanie udane? Niestety trudno jest mi udzielić odpowiedzi na to pytanie w sposób jednoznaczny, wpierw muszę wytłumaczyć jak wg. mnie winno podchodzić się do tabaki "Almond".

"Almond" co po angielsku znaczy "migdał" bądź "migdałowy" zamknięty jest w dość standardowej pod względem wykonania plastykowej tabakierze koloru brązowego (brązowego z połyskiem należy dodać!). Kolor tabakiery schodzi jednak na drugi plan gdyż tym co wyróżnia się jest naklejka informująca z jakim wyrobem mamy do czynienia - na niej dominują przede wszystkim kolory żółci oraz bieli (ta zarezerwowana jest dla ostrzeżeń, o szkodliwości zawartych w języku polskim). Z tyłu tabakiery mamy do czynienia z kolejną naklejką - białą i dużą na której importer podał dane kontaktowe, wg. mnie można było te informacje zawrzeć w dużo bardziej przyjaznej dla oka formie, ale CiT najwidoczniej wybrał taki sposób, który był dla owego przedsiębiorstwa najwygodniejszy. Tabakiera pod względem estetycznym niestety nie zachwyciła mnie - nie popada też w drugą skrajność bo i nie odpycha; pozwolę sobie na stwierdzenie iż jest "idealnie nijaka". Za plus należy uznać fakt iż jest przejrzysta i czytelna. Od strony technicznej nie mam do czego się przyczepić - pudełeczko jest szczelne i całkiem wytrzymałe.


Tabaka migdałowa, dla kogoś kto tak jak ja uwielbia zajadać się tym przysmakiem z pewnością podobny produkt wyda się pozycją obowiązkową w kolekcji. Proszę jednak wstrzymać się z zakupami w internecie bądź biegiem do trafiki; wstrzymać się przynajmniej do momentu aż doczyta się tę recenzję do końca - mam nadzieję że wtedy każdy będzie w stanie zdecydować czy chciałby zawrzeć znajomość z "Almondem".


Gdy po raz pierwszy skosztowałem omawianej tabaki nie byłem zachwycony - wszak nie należę do jakichś zapalonych miłośników zapachu starego, dobrego mydła w kostce, a to właśnie był zapach, który wtedy zalał me nozdrza. Spodziewałem się migdałów z (być może) tytoniową nutką, a otrzymałem "Zachętę do umycia rączek" - Rysio z Klanu rekomenduje tę tabakę.

Teraz gdy 'prawda', o mym pierwszym spotkaniu z "Almondem" wyszła na jaw pozwolę sobie na chwilę relaksu z omawianą tabaką - tak, tak czytelniku pomimo wszystko zamierzam właśnie zażyć "Almonda", mało tego! Wyznam iż to nie będzie pierwszy raz jak dzisiaj to czynię. Za chwilę postaram się wszystko wytłumaczyć, wpierw "niuch migdałka" - Na zdrowie!

Nim przejdę do wyjaśnień w jaki sposób jestem w stanie zażywać z uśmiechem na ustach owe "mydliny" pozwolę sobie opowiedzieć, o konsystencji tabaki.
Ta jest dość drobno zmielona, koloru ciemnego brązu (gdy byłem dzieckiem i rysowałem drzewka to właśnie ten odcień brązu wydawał się mi najbardziej odpowiedni dla nich), raczej sucha.

Już jednak nie będę przerywał swych wyjaśnień i opowiem co zmieniło me podejście do tej tabaki.
Moja przygoda z "Almondem" wskazuje iż jest to jeden z tych snuffów, którym należy dać szansę aby dały się nam poznać. Choć po dziś dzień pierwszą rzeczą jaką czuję jest odrobina "mydełka" to zdaje się ona szybko znikać zostawiając w nosie pewną gorycz (która, o dziwo jest przyjemna) i migdały! Tak, aromat ten kojarzy się mi z suszonymi migdałami, kompozycję zdaje się uzupełniać tło z tytoniu jednak nie chcę wykazać się ignorancją i nie będę starał się określić jaka to może być odmiana tej szlachetnej rośliny. Całość utrzymuje się całkiem długo co jest sporą zaletą jeśli tabaczarz przekona się do tej tabaki.
Choć początkowo byłem rozczarowany to na przekór wszystkiemu raczyłem się "Almondem", szukałem wtedy migdałów w gąszczu mydlin i z czasem nie tylko polubiłem tę tabakę, ale odkryłem że jestem w stanie wyłapać niuanse aromatu, które wcześniej ignorowałem - ot "wyrobienie nosa".

Mam pełną świadomość że nie jest to ani produkt idealny ani taki, którzy przekona do siebie każdego. Tutaj potrzeba cierpliwości i zacięcia by dojść do tego co "Almond" ma najlepszego do zaoferowania i właśnie dlatego wyrób ten mogę polecić tylko tym, którzy od tabaki nie oczekują natychmiastowych 'fajerwerków', a są w stanie poczekać i na własne oczy ujrzeć jak brzydka gąsienica zamienia się w uroczego motylka.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-tytoń, który sympatycznie komponuje się z resztą aromatu
-migdałowa tabaka
-tabaka dla cierpliwych...
Minusy Tabaki
-...a skoro dla cierpliwych to nie dla wszystkich
-mydliny
-tabakiera choć spełnia swą rolę to nie podbiła mego serca swym wyglądem
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
Ocena ogólna 
 
1.7
Ocena smaku 
 
1.0
Ocena opakowania 
 
4.5

Uwaga: mydło!

Sprzedawca od którego nabyłem tę tabakę pisze: "na pierwszym planie czuć delikatną, lekko perfumową woń". Spodziewałem się wszystkiego, ale nie tego, że lekko perfumowa woń okaże się mocną wonią najzwyklejszego w świecie mydła typu "biały jeleń". Dalej, owszem, jest i migdał i tytoń. Ale według mnie ta tabaka powinna nazywać się "migdałowe mydło" albo "mydlany migdał", a nie sam migdał... Osobiście nie jestem w stanie przyswajać takiej mieszanki, czuję się tak jakbym wciągał do nosa sproszkowane mydło, a nie tytoń. Kompozycja, przyznaję, ciekawa, ale zupełnie nie na mój nos.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
Oryginalna :)
Zmielenie w normie
Minusy Tabaki
To kwestia subiektywna, ale mydlany zapach dyskwalifikuje dla mnie cokolwiek do wciągania nosem.
Polska etykieta z wyraźnie jakościowo gorszego papieru niż oryginał.
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
e-max.it: your social media marketing partner