redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

 
Ozona Snuffy Weiss
Poschl Tabak GmbH & Co. KG
by Administrator     Wrzesień 24, 2009    
(Updated: Kwiecień 11, 2010)
Ocena ogólna 
 
3.4
Ocena smaku 
 
3.0
Ocena opakowania 
 
5.0

Ozona Snuffy Weiss

Wiosna nadchodzi coraz większymi krokami. I choć widok za oknem zdaje się temu przeczyć to już za chwilę drzewa i krzewy wystrzelą pąkami i świat nabierze kolorów. Ciepło słońca roztopi resztki śniegu zalegające w kątach ogrodów, rzeki wzbiorą i ruszą wartkim tempem. Po zimie pozostanie jedynie wspomnienie. Będzie to oczywiście wspomnienie mocno wyidealizowane. Wspomnienia maja w zwyczaju takimi bywać.

Tym wstępem chciałem nawiązać do nowości na naszym rynku, mianowicie do Ozony Snuffy Weiss wyprodukowanej w stajni Aloisa Pöschla. Zastanawiam się jaką miarkę przyłożyć, żeby trafnie ocenić ten produkt. W końcu nie jest to tabaka „pełną gębą”. Pozwólcie wiec moi mili, że użyje określenia „wyrób tabakopodobny”, bo z takim mamy tu do czynienia. Tak wiec mamy 6g „wyrobu tabakopodobnego” zamkniętego w białej, cieszącej oczy, okrągłej tabakierce. Trzeba przyznać, że jest na czym zawiesić oko. Pozłacane wytłoczenia naprawdę wspaniale prezentują się na białym tle. Tabakierka skrzy się niczym świeży, poranny śnieg, kusząc człowieka, aby przekręcił wieczko. Na tabakierce skojarzenia ze śniegiem się nie kończą, bo oto na mojej dłoni ląduje spora ilość białego, lekko zbrylonego puchu. Lepiej od razu go skosztuje, bo jeszcze gotów stopnieć. Uch! Momentalnie zrobiło się zimno. Zimno, lecz nie lodowato. Ot takie dwa, czy trzy stopnie poniżej zera, idealna temperatura na narty.

„Trafiła kosa na kamień” jak głosi stare porzekadło. No bo jak podsumować ten wyrób. Od strony aromatu nie można niczego Ozonie zarzucić. Nieźle orzeźwia, przyjemnie chłodzi i pozostawia po sobie słodki posmak. Konsystencja również zacna. Tabakierka to istna perełka, a jednak mam mieszane uczucia. Jest dobra, naprawdę dobra i warta wydanych pieniędzy. Nie jest jednak tabaką, tak samo jak nasze wyidealizowane wyobrażenie zimy nie jest jej prawdziwym wizerunkiem.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-Doskonale odświeża
-Śliczna, gustowna tabakiera
Minusy Tabaki
-barwa proszku może nasunąć u postronnych obserwatorów niepokojące skojarzenia
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

 
 
Sortowanie 
 
To write a comment please register or