redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

Ozona Raspberry Fresh & Fruity
Poschl Tabak GmbH & Co. KG
by Administrator     Wrzesień 24, 2009    
(Updated: Kwiecień 11, 2010)
Ocena ogólna 

5.0
Ocena smaku 

5.0
Ocena opakowania 

5.0

Ozona Raspberry F&F

Długo nosiłem się z zamiarem zakupu Ozony Raspberry, ale zawsze coś mi uniemożliwiało spełnienie mego tabaczanego kaprysu. A to Zwiefacher był w korzystnej cenie, a to kilka nowych WoS`ów weszło do oferty. Jednym słowem wisiało nade mną jakieś dziwne fatum, które dopiero wizyta na VII Mistrzostwach Polski w Zażywaniu Tabaki zdoła przełamać. Wyobraźcie sobie moją radość, kiedy jeden z przedstawicieli TTI Poland podarował mi ją wraz z Ozoną Orange. Nie pamiętam dokładnie czy spróbowałem jej od razu, na Mistrzostwach. Natomiast w pełni pamiętam moje pierwsze, głębsze obcowanie z tym specyfikiem.

Była końcówka lipca, ciąg burz i nawałnic, które nawiedziły nasz kraj miał się ku końcowi. Siedziałem na ławce, na werandzie drewnianego domku wczasowego w Kamieniu Pomorskim. Padało. Liście uginały się pod ciężarem spadających kropel, które bębniły usypiająco o dach. Przeciągnąłem się leniwie i rozejrzałem się po okolicy. Smutek, nuda, cycki, apatia. Nic się nie dzieje. Byłem znużony i śpiący. Jednak coś nie pozwalało mi zasnąć. Po latach świetlnych przemyśleń zdołałem zlokalizować przyczynę. Powoli, jakbym poruszał się w gęstym syropie, cycki, zwlekłem moje ociężałe cielsko z ławki. Z tylnej kieszeni spodni wyjąłem małe, metalowe pudełko. Z trudem zogniskowałem wzrok. Ozona Raspberry. Trybik w głowie przekręcił się o jeden ząbek. Tabaka. Kolejny powolny cycki obrót. Ręka, w zwolnionym tempie przekręca tabakierę, widzę każdy detal, wszystko klatka po klatce. Pierwsze ziarenko pada na nadgarstek. Mrugnięcie. Drugie ziarenko. Chwila, która zdaje się wiecznością. Ręka zbliża się do twarzy. Mrugnięcie. Obraz się rozmywa. Mrugnięcie. Cycki. Mrugnięcie. Ręka pod samym nosem. Eony oczekiwania. Wreszcie wdech...

Świat przyspieszył. Momentalnie, w ułamku zaledwie jednej sekundy. Dźwięk, ogłuszający werbel deszczu, cycki, nagły powiew wiatru. Szok, serce wali jak szalone, błysk światła. Krew pulsuje. Źrenice rozszerzone. Kujący chłód. Wreszcie wydech. Malina...

Tak mniej więcej wyglądało moje pierwsze spotkanie z tą tabaką. Jeśli zaś chodzi o konkrety, to muszę powiedzieć, że produkt niezwykle orzeźwiający, z dość mocnym malinowym akcentem, który, przyznaje, bywa czasem zbyt słodki. Lecz jest to jedna z niewielu wad jakie wykryłem w tej Ozonie. W mojej skromnej ocenie najlepsza owocówka Poschla jakiej dotąd próbowałem, choć ta opinia może z czasem ulec zmianie. Wszak jeszcze wiele przede mną. P.S. Filek, mój redakcyjny kolega prosił mnie kiedyś, abym napisał recenzje, w której występowałyby cycki. Mam nadzieję, że udało mi się spełnić jego prośbę. .

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-Całkiem udanie odwzorowany zapach malin
-Orzeźwia, ale jest niezwykle delikatna
-Metalowe pudełko, o zmyślnym sposobie zamykania/otwierania
Minusy Tabaki
-Dla niektórych może być za słodka
-Oficjalnie niedostępna w kraju
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

6 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 6  

Sortowanie 

To write a comment please register or
Kubson Napisane przez Kubson
Kwiecień 28, 2013
Jak to? "-Oficjalnie niedostępna w kraju" te dane muszą być trochę stare bo aktualnie jest do kupienia w wielu sklepach z wyrobami tytoniowymi i lubię jej delikatną malinke bo lubię ten słodki zapaszek.
W odpowiedzi na wcześniejszy komentarz

Filek Napisane przez Filek
Kwiecień 29, 2013
Nadal aktualne. Oficjalnym dystrybutorem produktów Poschla w Polsce jest TTI.
TTI nie ma w swojej ofercie Ozony Raspberry, zatem oficjalnie jest niedostępna w Polsce.

aandrew_89 Napisane przez aandrew_89
Kwiecień 29, 2013
Nie zgodzę się, ponieważ kupiłem kilka dni temu tę Ozonę i ma naklejkę TTI z polskim ostrzeżeniem.

Kwiecień 29, 2013
To już jest konkret. Chociaż coś mi zaczęło świtać, że TTI wspominało coś o dystrybucji Raspberry... zobaczymy jak się sprawa rozwinie.

Tomaszb Napisane przez Tomaszb
Kwiecień 29, 2013
Ostatnia akutalizacja:
Kwiecień 29, 2013
Świtało mi żeby koledze Kubsonowi pokazać datę emisji niniejszej recenzji. Ale myślę: eee, sam zauważy, że sieknął po kilku latach.

Filku, Raspberry obecnie jest powszechnie dostępna. Patrz: http://www.fajkowo.pl/pl/p/Tabaka-Ozona-Raspberry-5g/1744 Czego jak czego, ale towaru z szarej strefy to Fajkowo nie rozprowadza ;) Wiem, bo pytałem :)

EDIT: Nie chciałbym być posądzony o interesowność w promocji mojej ulubionej trafiki. Na Allegro jest tego trochę. http://allegro.pl/listing/listing.php?string=ozona+raspberry

Kwiecień 29, 2013
To, że Raspberry przewija się przez wszelakie sklepy internetowe, to wiadomo od lat. O drodze "oficjalności" przyjęło się mawiać w przypadku posiadania danej tabaki u większego dystrybutora z możliwością rozpowszechniania na lokalne trafiki.
6 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 6