redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

 
Van Erkoms Tabakke
by Filek     Listopad 18, 2010    
(Updated: Wrzesień 11, 2011)
Ocena ogólna 
 
3.8
Ocena smaku 
 
4.0
Ocena opakowania 
 
3.0

Maverick

Maverick jest tabaką produkowaną przez firmę Van Erkoms z RPA. W tym jednak konkretnym przypadku, tabaka została stworzona w manufakturze znajdującej się w Namibii. Tak więc zwiedziła kawał świata zanim trafiła do Polski. Pomyśleć, że jeszcze do niedawna w Polsce można było kupić tylko kilka podstawowych tabak Poschla.

Tabakiera budzi podziw swoimi gabarytami. Okazałe, okrągłe pudełko zawiera aż 25 gramów tabaki.
Na ciemnozielonym wieku, widnieje odciśnięty wizerunek byka. Jego obecność, chyba sugeruje wielką moc, jaka kryje się w tabakierze.

Zmielenie tabaki jest typowo afrykańskie, tzn. bardzo grube. Wilgotność tytoniu, jest całkiem duża. Kolor - brunatny.

Jeśli chodzi o smak, to mamy tu do czynienia z czystym mentolem, lekko przyprawionym. Wzorowanym na tabakach angielskich. Trzeba przyznać, że aromat jest bardzo udany. Dla wielbicieli tabak mentolowych z pod znaku WOSa, ta tabaka z pewnością przypadnie do gustu.
Niestety Maverick, posiada też wady. Jedną z nich jest tabakiera. Jeśli powąchamy wieko tabakiery, to wyraźnie jest czuć zapach plastiku. I niestety, tabaka która bezpośrednio przylegała do pokrywki, jest delikatnie przesiąknięta tym zapachem.
Inną wadą jest szybkość z jaką wilgoć wyparowuje z tej tabaki. Po pierwszym otwarciu, tabaka była tak wilgotna i zbita, że ciężko było wyrwać z niej szczyptę. Po dwóch miesiącach pozbawiony wilgoci, niezwiązany tytoń, luzem lata po tabakierze. Przy 25 gramach, jest to znacząca wada. Za taki stan rzeczy odpowiada właśnie zmielenie oraz tabakiera, która zamiast płaska, powinna być głęboka. Zastopowałoby to wyparowywanie wilgoci.
Mimo utraty walorów, po kilku miesiącach - tabaka w dalszym ciągu mi smakuje. Nie ma w niej już tyle mentolu co na początku, ale grube zmielenie sprawia, że za każdym razem mamy pewne przeczyszczenie. Poza tym Maverick nigdy nie spływa do gardła. Można więc sobie pozwolić na pokaźne szczypty i zatracić się w mocy afrykańskiego tytoniu...

Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

 
 
Sortowanie 
 
To write a comment please register or