redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

Amostrinha
Bernard Tabak
by Administrator     Wrzesień 24, 2009    
Ocena ogólna 

5.0
Ocena smaku 

5.0
Ocena opakowania 

5.0

W dymno-wędzonych obłokach

Amostrinha - przyznam się że z pewną dozą niepewności podchodziłem do tej tabaki, szczególnie po przeglądnięciu różnych opinii w internecie oraz opisów z allegro mówiących o anyżu. Ale jako miłośnik bernardów musiałem zmierzyć się z tą kontrowersyjną tabaką :) Tak więc po kolei.
Zacznę od tabakierki - czarne typowe dla bernarda pudełeczko ze złotymi napisami. Każdy tabacznik wie o co chodzi :) Dla mnie bardzo eleganckie zestawienie. Otwieram suwak, przykładam tabakierkę do nosa, zaciągam się i...wow ! Bezceremonialny aromat wędzarnikowego dymu, tytoniu, połączone z mentolowym chłodem :)
Pisząc o aromacie muszę tutaj wspomnieć o mojej drugiej używkowej pasji a mianowicie szkockiej whisky single malt. Szczególnie zaś destylatom pochodzącym z terenów wyspy Skye. Tym, którzy tematu nie znają pokrótce opowiem że whisky z tego rejonu są najtrudniejszymi w odbiorze, mocno dymne o smaku palonego torfu, jodu, soli morskiej z lekkim owocowym tłem. I własnie ten dymny smak pasuje mi w whisky najbardziej.
Nic więc dziwnego że zakochałem się w dymnym, słonym aromacie Amostrinhy :)
Sypię szczyptę na dłoń...kolor soczystego brązu, średnie zmielenie i wilgotność
Pora zażyć :) ech...na pierwszym planie uderzenie wędzarnikowego, schłodzonego mentolem dymu. W tle wysokiej klasy tytoń, podobny do tego z Civette Extrafein oraz bardzo delikatne słodkie akcenty. Finisz długi, dymny z mocniej odznaczającym się tytoniem.
Tabaka ta oczarowała mnie od pierwszego zażycia, stając się jedną z moich ulubionych - jeśli nie najbardziej ulubioną póki co tabaką ze wszystkich. Znów Bernard pokazał że jego wyroby to najwyższa półka :) Na zakończenie nie pozostaje mi nic innego jak polecić ją każdemu miłośnikowi tabaki. Warto spróbować :)

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- wspaniały aromat wędzarnika
- plus solidny tytoń
- świetnie połączony z chłodzącą nutą mentolową
- bardzo gustowna elegancka tabakiera
- długo utrzymujący się po zażyciu aromat
- brak anyżu :P
Minusy Tabaki
- brak
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

1 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 1  

Sortowanie 

To write a comment please register or
Anapolon Napisane przez Anapolon
Marzec 20, 2014
Urzekła mnie po pierwszym zażyciu a jakie pobudzenie, jest świetna i mistrzowska w swojej klasie, recenzja wiernie ją odzwierciedla.
1 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 1