redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

 
Original and Genuine
McChrystal's
by Administrator     Wrzesień 24, 2009    
Ocena ogólna 
 
5.0
Ocena smaku 
 
5.0
Ocena opakowania 
 
5.0

O(M)G

Fanem tabak mentolowych nie będę nigdy. Mentol powoduje, że jakkolwiek tabaka nie byłaby świetna, tak zażywać codziennie jej się nie da. Jest jednak jeden snuff, który jest bardzo bliski idealnej ilości mentolu w tabace (coś, czego Poeschl nie nauczy się nigdy) - McChrystal's The Original And Genuine. Nazwa mówi tutaj sama za siebie i nie są to bezzasadne przechwałki producenta.

Zazwyczaj, gdy opakowaniem jest puszka, nie ma się nad czym rozwodzić - ot puszka (chyba, że jest to WoS, wtedy czasami ciśnienie może się nam podnieść). W przypadku słynnego O&G można spotkać w Polsce chyba tylko dwa rodzaje: małą i dużą puszkę. Duża puszka ma ok 21g i to doskonała gramatura. Puszka zawiera sporo tabaki, ale jednocześnie nie wygląda tak topornie i przemysłowo, jak puszki Gawitha. Nadruk jest prosty, ale estetyczny i mam nadzieję, że nigdy się nie zmieni. Sama puszka jest lekka, łatwo się otwiera i nigdy nie zacina.

Po otwarciu puszki od razu czuje się aromat tabaki. Piękny aromat. Czuć mentol, tytoń, jakieś orzechowo-korzenne nuty, przewijają się tu jakieś goździki, czy coś podobnego. Wszystko to jest idealnie zbalansowane. Ten rasowy snuff ma piękny czekoladowy kolor, drobne zmielenie, ale jednocześnie jest dość wilgotny i puszysty. Zażywanie, to czysta przyjemność. Mentol, który pobudza i orzeźwia, nie zabija aromatu tytoniu i pozostałych komponentów bukietu. W zasadzie, gdyby mentolu było jeszcze trochę mniej, to zażywałbym O&G regularnie.

O&G - pod względem całokształtu (aromat, kolor, zmielenie, wilgotność, opakowanie, cena) - od pierwszego spotkania, jest moim cichym numerem jeden. Zawsze znajdzie się ją u mnie w domu, zawsze, gdy się skończy uzupełniam zapas. Gdyby nie mentol, pewnie byłaby jedyną przeze mnie zażywaną regularnie - ale czy bez mentolu, byłby to nadal ten O&G? Raczej nie.

Tabaka pełna uroku, na każdą porę roku. Pasuje do każdej sytuacji, nigdy się nie nudzi. Spróbujesz raz i zrozumiesz, czemu jest tak popularna i chwalona. Według mnie, to jej należy się miejsce pierwsze w rankingu.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
+ najlepszy snuff z mentolem
+ najlepszy snuff w ogóle :)
+ dobry tytoń
+ doskonała puszka - szczelna, ale łatwo się otwiera
+ cena
+ dostępność
+ uniwersalny aromat dla każdego (dla fanów mentolu i dla tych, którzy go nie lubią)
Minusy Tabaki
- przez mentol nie można zażywać 24h/dobę ;)
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

 
 
Sortowanie 
 
To write a comment please register or