redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

Replay Kentucky
Poschl Tabak GmbH & Co. KG
by Administrator     Wrzesień 24, 2009    
Ocena ogólna 

4.6
Ocena smaku 

4.5
Ocena opakowania 

5.0

Garść Wspomnień

Seria Replay odeszła w niebyt już jakiś czas temu. Zamierzam przedstawić Wam jedno z tych bliźniąt Poschla - Kentucky. A nuż się przyda...:)
Pudełko to majstersztyk - mimo dziwnego wyglądu jest wręcz idealne do tej tabaki. Przypominająca kształtem pomadkę dolna część jest metalowa, zaś nasadka z dziurką i zatyczką plastikowa. Całość jest bardzo szczelna i wygodna w dozowaniu, jak również nie płata żadnych figli. Mój egzemplarz zakupiłem już jako skamielinę, a aromat tabaki był niezwykle mocny, to chyba najlepszy dowód.
Właśnie, aromat. Nie trzeba nawet zdejmować nasadki żeby poczuć miętę pieprzową zawartą w tabace. Dla laika "guma do żucia", dla bardziej wprawnego nosa nieco mniej słodka, bardziej surowa. Sama tabaka ma dość typową dla Poschla konsystencję: średnio zmielona, dość wilgotna, lubi zbijać się w grudki. Barwa proszku jest żywo-ruda - "na oko" robi dobre wrażenie.
Jak na producenta przystało, po zażyciu najpierw poczujemy ukłucie mentolu. Chwilę później przypomnimy sobie, że jest on jedynie składową mięty pieprzowej i w takim wydaniu wypada znacznie lepiej niż solowo. Stopniowo zacznie się przebijać aromat tytoniu kentucky. Dodam, że po pierwszym zażyciu byłem zdumiony, jak przy tak mocnym aromacie mięty można wystawić tytoń na pierwszy plan. Da się, ta tabaka tego dowodzi. Ostatecznie mamy dwa silne aromaty: tytoń, który zawsze kojarzył mi się z elegancją i dobrym smakiem oraz surową miętę pieprzową, która w żaden sposób go nie tłumi. Co jak co, dla mnie świetny duet.
Powyższa recenzja jest niestety pisana z pamięci, ponieważ swoją pomadkę bezpowrotnie straciłem. Na zakończenie powiem, że powyższa tabaka była dla mnie miłym zaskoczeniem i odskocznią od nudnawych mentolówek Poschla. Bardzo cieszyłbym się widząc ją na miejscu dowolnej pozycji z "podstawki" w kiosku albo chociaż internecie. Być może właśnie przez tą wyjątkowość nie chciała się sprzedać i zniknęła z tabaczanego świata. Wielka Szkoda...

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-Świetna kompozycja
-Długo wyczuwalny aromat
-Unikalne i funkcjonalne opakowanie
Minusy Tabaki
-Dawno temu wyszła z obiegu
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

Sortowanie 

To write a comment please register or