redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

 
Königsprise
Poschl Tabak GmbH & Co. KG
by Administrator     Wrzesień 24, 2009    
(Updated: Kwiecień 11, 2010)
Ocena ogólna 
 
5.0
Ocena smaku 
 
5.0
Ocena opakowania 
 
5.0

Königprise

Königprise to jedna z tych tabak, które albo się lubi, albo nienawidzi. Smuci mnie jednak fakt, iż większość użytkowników skłania się raczej ku tej drugiej opcji. Czym jest to spowodowane? Cóż ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na tak zadane pytanie, zwłaszcza, że dotyka ono delikatnej kwestii jaką jest indywidualny gust każdego tabaczarza. Ktoś mi odpowie, że „De gustibus non est disputandum” (swoją drogą ulubiony cytat ludzi nie potrafiących wyjaśnić dlaczego coś lubią, bądź nie). Z racji tego, iż recenzje redaktorskie są pierwszymi jakie czyta przeciętny użytkownik, pozwolę sobie co nieco o gustach podyskutować.

Otóż jak dobrze wiemy tabaka w naszym kraju nie jest zbyt powszechną używką, przez długi okres czasu w sprzedaży dostępnych było tylko kilka gatunków, tzw. „podstawka Pöschla”. Nic więc dziwnego, iż współczesny tabaczarz, który „wychował” się na takich tabakach jak Gawith Apricot, Gletscherprise, Löwen Prise, czy ozony, nie potrafi w pełni docenić Königprise`a, który jest czymś zupełnie odmiennym od wyżej wymienionych.
Większość z nich ma stosunkowo silny aromat, który dokładnie maskuje woń tytoniu. Jeśli początkujący tabaczarz nigdy z tytoniem nic wspólnego nie miał, to będzie się krzywił na jego aromat. Jest to śmieszne, ponieważ tabaka jest wyrobem tytoniowym i czego jak czego, ale aromatu tytoniu powinniśmy być na starcie świadomi. Narzekanie na niego jest podobne, do narzekania na to, że jakiś napój jest mokry, bo jest zrobiony z wody.
Dlatego, przyszły recenzencie, zastanów się dwa razy, zanim napiszesz, że jakaś tabaka jest niedobra, bo”wali tytoniem”.

Wracając do Königprise`a. Jest to wyrób, który jest swoistym powrotem do tego, czym kiedyś była tabaka. Mianowicie zmielonym tytoniem z jakimś dodatkiem zapachowym. Kamfora i mentol zawarte w „królewskiej” są raczej tłem dla doskonałego tytoniu. I tak powinno być, taka jest idea tabaki w moim skromnym rozumieniu tego słowa.

Kolejną rzeczą, na jaką narzekają recenzenci jest saszetka. Zupełnie nie potrafię tego zrozumieć. Nie dość, że zastosowanie takiego opakowania znacząco obniża cenę wyprodukowania tabaki, to jeszcze, jak żadne inne chroni tabakę przed wyschnięciem i zwietrzeniem. A akurat Königprise najlepiej smakuje, kiedy jest świeżutki i wilgotny. To jest zresztą jego cechą rozpoznawalną: grube zmielenie i duża wilgoć. W końcu to halb-schmalzler.

Apeluje zatem do Was recenzenci, abyście łagodniejszym okiem spojrzeli na Königprise`a, bo jest tym, czym tabaka być powinna, niczym więcej, ale też niczym mniej. Dajcie jej trochę czasu, oswójcie się z jej „twardym, tradycyjnym charakterem”, a być może pod tą maską plebejusza dostrzeżecie prawdziwego Króla.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-wspaniały aromat tytoniu, wzbogacony mentolem i kamforą
-tradycyjny charakter
-zapakowana w saszetkę - zawsze świeża
-stosunkowo łagodna dla nosa
-doskonały stosunek jakości do ceny
-rekomendacja mojej skromnej osoby - jednej z najlepszych produktów Pöschl`a
Minusy Tabaki
-po otwarciu saszetki najlepiej byłoby przesypać ją do jakiejś tabakiery
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

2 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 2  
 
Sortowanie 
 
To write a comment please register or
Konserwatysta Napisane przez Konserwatysta
Styczeń 27, 2010
Świetna recenzja najbardziej niedocenianej tabaki w Polsce.
Laran Napisane przez Laran
Luty 16, 2010
Z jedną sprawą muszę się nie zgodzić. Tabaka owszem, jest wyrobem tytoniowym, ale sam tytoń nie dla wszystkich jest głównym wyznacznikiem jakości danej tabaki. Tytoń idealnie komponuje się z różnymi aromatami, ale dla wielu tabaczarzy istotniejsze jest, że dobrze te aromaty trzyma. Niektórzy po prostu największą uwagę zwracają na sam aromat, a nie tytoń, który dla nich jest jedynie "nośnikiem". Osobiście do nich nie należę, ale nie można ich opisywać jako tych gorszych.
2 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 2