redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

 
Löwen-Prise
Poschl Tabak GmbH & Co. KG
by Administrator     Wrzesień 24, 2009    
(Updated: Kwiecień 11, 2010)
Ocena ogólna 
 
4.2
Ocena smaku 
 
4.0
Ocena opakowania 
 
5.0

Löwen Prise

Kiedy otwieram tabakierkę do mojego nosa dolatuje słodki, anyżowy zapaszek, przypominający PRLowskie cukierki o wdzięcznej nazwie „anyżki”. Pamiętam, że bardzo je lubiłem. Dobra, nie ma co się rozczulać nad przeszłością – czas zażyć. I…. kurcze, gdzie się podział mój słodki anyż? O jest! Schował się za mentolem psotnik jeden. Hmm, jak by tu najlepiej opisać ten aromat? Raczej słodki, nieco ciężkawy. I choć wyraźnie czuć mentol, to tak jakoś mało orzeźwiający. W tle czasami przebłyśnie coś ziołowego, lecz nie wiem co to może być. Zauważyłem także ciekawą rzecz. Otóż mentol w Löwenie z czasem traci na mocy (a na początku jest całkiem mocny), a anyż staje się wyraźniejszy i jakby słodszy.

Zmielenie:
Przeciętny Pöschl, ładny brązowy kolor, średnie zmielenie i takaż sama wilgotność. Z czasem staje się bardziej sypki i zmienia kolor na jaśniutki brąz.

Tabakiera:
Cóż jedni twierdzą, że jest tandetna, inni że to małe dzieło sztuki. Ja jestem gdzieś po środku. Według mnie tabakierka jest bardzo dystyngowana i bardzo reprezentatywna. Ma nieco barokowy klimat, który w mojej opinii doskonale pasuje do aromatu Löwena. Żeby nie było tak miło przejdę do wad. Otóż ta tabakierka wykonana jest z kiepskiej jakości plastiku, co owocuje częstym jej pękaniem. Ponadto złota farba, którą jest pokryta ma tendencję do ścierania się, co psuje cały efekt wizualny.

Podsumowanie:
Smaczny, szeroko dostępny wyrób, w przystępnej cenie. Śliczna tabakiera. Absolutny „Must Have” w tabacznej kolekcji. I choć wiem, że aromat Löwena nie wszystkim podpasuje, to i tak gorąco namawiam do spróbowania.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- Śliczna tabakiera
- Wyjątkowo łatwo dostępna
- Przyjemny, ciężkawy anyż
Minusy Tabaki
- Łamliwość tabakiery
- Z czasem potrafi się "przejeść"
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

 
 
Sortowanie 
 
To write a comment please register or