redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

 
Mild Lemon
McChrystal's
by Administrator     Wrzesień 24, 2009    
Ocena ogólna 
 
3.7
Ocena smaku 
 
3.5
Ocena opakowania 
 
4.5

Cytryna z herbaty

Pierwsze pytanie o tą tabakę, a właściwie o jej nazwę, jakie należy zadać, to co oznacza określenie "mild" (czyli "łagodny") w odniesieniu do cytryny? Czy aromat cytrynowy jest słaby, zwietrzały, dodany w niewielkiej ilości? Czy w związku z tym Mild Lemon jest podobna do gatunku SP, gdzie zapach cytrusów (mocniejszy lub słabszy) stanowi tło dla tytoniu? Moim zdaniem omawiany produkt to forma pośrednia między tabaką cytrynową, a rodzajem SP.

Konsystencja tytoniowego proszku częściowo upodabnia ją do tabak SP. Zmielenie jest drobne ale nie pyliste, a wilgotność mieści się gdzieś pomiędzy suchą i umiarkowaną. Dla osób nie mających doświadczenia w zażywaniu drobniej zmielonych tabak Mild Lemon może być dobrym wprowadzeniem w świat angielskich wyrobów.

Przed zażyciem tabaka pachnie słodką cytryną i delikatnym tytoniem. To co czuję gdy szczypta Mild Lemon już znajdzie się w nosie najlepiej oddaje porównanie do cytryny wyjętej z herbaty. Plasterek bez gorzkiej skórki, który kwas zostawił w naparze i sam nasiąknął herbatą. Aromat cytrynowy dominuje w tej kompozycji ale nie jest on kwaśny i brak mu ostrości olejku eterycznego ze skórki owocu. Towarzyszy mu stonowany, lekko słodki tytoń. Nazwa doskonale pasuje do tego co udało się uzyskać blenderom McChrystal's. Mild Lemon jest łagodna, zarówno jeśli chodzi o konsystencję proszku i jego działanie na śluzówkę, jak i wyrazistość smaku. Aromat cytrynowy nie jest słaby ale brakuje mu ostrości i kwaskowatości.

Na koniec kilka słów o tabakierce. Mój egzemplarz to mała, płaska puszeczka. Jest bardzo podobna do tabakierek Wilsons of Sharrow, przy czym tabaki jest nieco mniej i nie wysypuje się przy otwieraniu, a etykieta jest bardziej odporna na ścieranie. Grafika etykiety jest ładna, jednak mam wrażenie, że projektant zapomniał o miejscu na nazwę mieszanki, która została dopisana drobnym druczkiem, ukośnie poniżej logo producenta. Gdyby nie użyto czerwonej czcionki, można by jej nie zauważyć. To chyba jedyna cecha opakowania, którą mogę uznać za wadę. Puszeczka pozwala na zażywaniu szczyptą, więc nie ma tu zgrzytu między formą tabaki, a tabakierą, jak w przypadku produktów Gawitha Hoggarta.

Oceniając Mild Lemon miałem pewien problem. Nazwa tabaki w pełni oddaje "charakter" tego wyrobu i to warto podkreślić. I w tym właśnie problem, bo ową "łagodność" można uznać za nijakość i brak charakteru. Może, jak to napisał w swojej recenzji Antagonista, „Niemild Lemon” byłby lepszy?

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
+ porządnie zrobiona puszeczka i naklejka
+ absolutna zgodność nazwy i zawartości opakowania
+ łatwa w zażywaniu mimo drobnego zmielenia
+ nie męczy nosa
+ w sumie smaczna, ...
Minusy Tabaki
- ... choć przeciętna i niczym nie zachwyca
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

 
 
Sortowanie 
 
To write a comment please register or