redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Mild Lemon Hot

AdministratorAdministrator   Wrzesień 24, 2009  
 
0.0
 
3.8 (10)
16178   0   1   0   0   1
 

Informacje o tabace

Producent
McChrystal's

Parametry tabaki

Smak tabaki
cytryna
Waga tabaki
8g
Opakowanie
plastikowe

McChrystal's

Mild Lemon

Recenzje użytkowników

10 reviews

 
(2)
 
(6)
 
(2)
2 stars
 
(0)
1 star
 
(0)
Ocena ogólna 
 
3.8
 
3.9  (10)
 
3.8  (10)
To write a review please register or
View all reviews View most helpful
Ocena ogólna 
 
3.7
Ocena smaku 
 
3.5
Ocena opakowania 
 
4.5

Cytryna z herbaty

Pierwsze pytanie o tą tabakę, a właściwie o jej nazwę, jakie należy zadać, to co oznacza określenie "mild" (czyli "łagodny") w odniesieniu do cytryny? Czy aromat cytrynowy jest słaby, zwietrzały, dodany w niewielkiej ilości? Czy w związku z tym Mild Lemon jest podobna do gatunku SP, gdzie zapach cytrusów (mocniejszy lub słabszy) stanowi tło dla tytoniu? Moim zdaniem omawiany produkt to forma pośrednia między tabaką cytrynową, a rodzajem SP.

Konsystencja tytoniowego proszku częściowo upodabnia ją do tabak SP. Zmielenie jest drobne ale nie pyliste, a wilgotność mieści się gdzieś pomiędzy suchą i umiarkowaną. Dla osób nie mających doświadczenia w zażywaniu drobniej zmielonych tabak Mild Lemon może być dobrym wprowadzeniem w świat angielskich wyrobów.

Przed zażyciem tabaka pachnie słodką cytryną i delikatnym tytoniem. To co czuję gdy szczypta Mild Lemon już znajdzie się w nosie najlepiej oddaje porównanie do cytryny wyjętej z herbaty. Plasterek bez gorzkiej skórki, który kwas zostawił w naparze i sam nasiąknął herbatą. Aromat cytrynowy dominuje w tej kompozycji ale nie jest on kwaśny i brak mu ostrości olejku eterycznego ze skórki owocu. Towarzyszy mu stonowany, lekko słodki tytoń. Nazwa doskonale pasuje do tego co udało się uzyskać blenderom McChrystal's. Mild Lemon jest łagodna, zarówno jeśli chodzi o konsystencję proszku i jego działanie na śluzówkę, jak i wyrazistość smaku. Aromat cytrynowy nie jest słaby ale brakuje mu ostrości i kwaskowatości.

Na koniec kilka słów o tabakierce. Mój egzemplarz to mała, płaska puszeczka. Jest bardzo podobna do tabakierek Wilsons of Sharrow, przy czym tabaki jest nieco mniej i nie wysypuje się przy otwieraniu, a etykieta jest bardziej odporna na ścieranie. Grafika etykiety jest ładna, jednak mam wrażenie, że projektant zapomniał o miejscu na nazwę mieszanki, która została dopisana drobnym druczkiem, ukośnie poniżej logo producenta. Gdyby nie użyto czerwonej czcionki, można by jej nie zauważyć. To chyba jedyna cecha opakowania, którą mogę uznać za wadę. Puszeczka pozwala na zażywaniu szczyptą, więc nie ma tu zgrzytu między formą tabaki, a tabakierą, jak w przypadku produktów Gawitha Hoggarta.

Oceniając Mild Lemon miałem pewien problem. Nazwa tabaki w pełni oddaje "charakter" tego wyrobu i to warto podkreślić. I w tym właśnie problem, bo ową "łagodność" można uznać za nijakość i brak charakteru. Może, jak to napisał w swojej recenzji Antagonista, „Niemild Lemon” byłby lepszy?

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
+ porządnie zrobiona puszeczka i naklejka
+ absolutna zgodność nazwy i zawartości opakowania
+ łatwa w zażywaniu mimo drobnego zmielenia
+ nie męczy nosa
+ w sumie smaczna, ...
Minusy Tabaki
- ... choć przeciętna i niczym nie zachwyca
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
Ocena ogólna 
 
3.9
Ocena smaku 
 
4.0
Ocena opakowania 
 
3.5

Pierwsza Cytryna

Moją przygodę z tabakami rozpocząłem stosunkowo niedawno a Mc chystal's mild lemon była to jedna z moich pierwszych tabak. Skromna puszeczka w której kryje się 4 gramy tabaki bardzo ładnie się prezentowała kusząc by zajrzeć do środka w celu skosztowania. Gdy otworzymy tabakierę zobaczymy dość jasny tytoń zmielony na proszek. Jest to bardzo sucha tabaka która nie wszystkim przydanie do gustu. Musiałem się przyzwyczaić do tak tej suchej tabaki, jednak kiedy to już się stało mogę się cieszyć jej aromatem. pierwsze skojarzenie które nasunęło mi się po spróbowaniu tego produktu była cieplutka cytrynowa herbatka. Wyczuć można w niej subtelną nutę delikatnej cytryny bardziej przypominający suszoną cytrynę niż świeżą kwaśną cytrynę jednak dla mnie to zaleta. Doskonale jest wieczorkiem poczytać sobie książkę, zażyć tej tabaki popijając gorącą herbatą. Niestety trzeba to robić dosyć często ponieważ aromat bardzo szybko uchodzi z nosa jednak jest tego warta.
Tak bardzo spodobała mi się ta tabaka że postanowiłem sobie kupić kolejne opakowanie tym razem większe plastikowe. I tu cały czar prysł. Tak jak przy metalowym opakowaniu nie było się do czego przyczepić tak w plastikowej tabakierze nie ma nic co mogło by przykuć wzrok. Ta tabakiera mówiąc wprost odstrasza do skosztowania tego co w środku. Jest tandetna i nieszczelna, na tyle że wysypuje się z niej tabaka nawet jak jest teoretycznie zamknięta.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki

- bardzo dobra
Minusy Tabaki
- tabakiera - tandetna
-szybko ulatnia się z nosa
- dla niektórych może być za sucha
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
Ocena ogólna 
 
4.0
Ocena smaku 
 
4.0
Ocena opakowania 
 
4.0

Ususzyć cytryne...

Po co suszy się cytryne- wiadomo, można później pomalować plasterki lakierem i zrobić ozdoby do pokoju. Albo można ją też powiesić na choinke...
Ale czy można zrobić z niej tabake?

McChrystals chyba udowadnia nam, że tak. Słówko "Mild" oznacza łagodność.
Może lepszym odzwierciedleniem nazwy byłoby "Dried Lemon", czyli suszona cytryna?
W końcu jak zrobić tabake ze aromatem świeżej? Ba! Jak zrobić suchą na wiór tabake i podkreślić aromat świeżutkiej cytrynki...
W każdym razie ten McKryształ do tych suchych należy i do pylistych też, chociaż nie jest jeszcze skrajnie pylista, jest na tej grancy, bo gdyby zmielić ją jeszcze ciut sprawiała by pewnie więcej problemów. Wracając jeszcze do suchości- mimo tego wrażenia, coś tam przykleja się do wieczka, czy też zostaję na palcach, więc może nie ma aż takiego dramatu :p ?

A jak smakuje? Troche słabo z pamięci wyłapuje zapach suszonych plasterków, ale na pewno kojarzy mi się ze skórką- tak ze skórką cytryny. Zapach jest dość łagodny, nie szczególnie intensywny i nieszczególnie długo utrzymujący się, ale wyczuwalny i do zlokalizowania. Smaczna, znośna, ale bez fajerwerków :p

To jeszcze pudełko: Tutaj mam dylemat, bo przed sobą mam tabake w 5 gramowej metalowej puszeczce, a 2 lata za sobą- mam ją w czerwonym plastikowym opakowaniu.
Jestem raczej zwolennikiem takich opakowań, niż puszek- ale te Chrystal'owskie strasznie się ścierają i mogą być nieszczelne. A puszki też mogą się niszczyć czy zacinać , odwaznie daję 4. Etykieta na puszce w bardzo klasycznym stylu, co najwyżej ten styl psuje informacja o firmie cygara i tytoń.

Polecam! W końcu dużo do stracenia nie ma, a dokładnie to 3,50. Ja też nie jestem miłośnikiem cytryn, ale zakupiłem i... nie żałuje :)

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- Moja pierwsza cytrynowa tabaka :)
- W której faktycznie czuć cytryne :)
- Cena!
Minusy Tabaki
- Pudełko, choć dostępne są dwie wersje;
- Jak na mój nos powinna być bardziej wilgotna.
- Zbyt mało intensywny aromat.
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
(Updated: Kwiecień 05, 2012)
Ocena ogólna 
 
4.2
Ocena smaku 
 
4.0
Ocena opakowania 
 
5.0

Milf Lemą

Mild Lemon to tabaka bardzo prosta. Niczym nie zaskoczy i szanse na oczarowanie kogoś są naprawdę znikome. Można powiedzieć, że dla nie jednego będzie „od biedy”.
Określenie „Mild” co prawda opisuje dokładnie to, czego należy się spodziewać… Jednak czegoś mi w niej brak. Trzeba być naprawdę zdecydowanym na łagodną cytrynkę, taką „z herbatki”, żeby sięgnąć po ten produkt. Jeżeli już ktoś zakupi i oczekiwania ma na miarę smaku to narzekać nie może, bo tabaka jest dopracowana.
W sumie trudno powiedzieć dla kogo może podpasować – jedynie osoby mające gust, który im każe takiego smaczka szukać, kupić go i zażywać.
Na początku pomyślałem, że tabaka długo będzie mi towarzyszyć, a puszka szybko będzie świecić pustkami, ale… Po prostu znudziłem się.
Do rzeczy: Mild Lemon, czyli łagodna, bądź umiarkowana cytryna. Właściwego smaku najlepiej można doświadczyć, gdy kupimy egzemplarz w puszeczce, ale nie, tzw. „mydelniczce”.
W tej drugiej smak po prostu lichy – trochę słodkości, kwaśności, ale cytrynę to przypomina w dużo mniejszym stopniu. A w dodatku „sugerowany” sposób zażywania z wierzchu dłoni, czy też tabakiery anatomicznej… I jeszcze nieszczelność tak duża, że tabaka może wydobywać się przez szczeliny! Już nie wspominając o marnym zamknięciu i tym, że tabakierka jest… brzydka.
Puszeczka to znów co innego – elegancka, wygodna i… „wychodzi” taniej.
Ale wracając do smaku, puszkowego oczywiście: kwaśność cytryny nie przywodzi na myśl lizania świeżo ukrojonego plasterka – nie ma tej siły, intensywności. Nici ze skrętu nosa podobnego do grymasu twarzy, ale… tak ma być i już. Z drugiej strony to chciałbym spróbować „Niemild Lemona” McChrystal’s, jeżeli taki by się jakimś sposobem pojawił – trochę ożywienia nigdy nie zaszkodzi.
Poza smakiem najcharakterystyczniejszym dla tego owocu jest jeszcze słodycz, która kojarzy mi się z cytryną, która pływała w herbacie, gdy jeszcze ją słodziłem… A także z samą herbatą, która z cytrynki wycisnęła ostatnie soki. Wspomnienie może być nieco skrzywione, bo już sporo czasu minęło, ale… Trzeba napisać coś jeszcze – fazy „cytrynizacji” herbatki są różnorodne.
W zasadzie niewiele zostało do napisania, bo to tylko proporcje między łagodną słodyczą, która stanowi równorzędny wątek dla samej natury cytryny. To, poza nieuderzającym smakiem cytrusa, jest tym, co pozwala mi stwierdzić, że Mild jest tu jak najbardziej na miejscu. Bez tego tabaka byłaby jeszcze bardziej nijaka.
Nie mam zamiaru oceniać McChrystal’s Mild Lemon biorąc pod uwagę „mydelniczkową” wersję – ani pod kątem tabakierki ani smaku… To byłoby krzywdzące, bo tabaka ogólnie jest smaczna, jak się nie przesadzi.
Mild Lemon to tabaka, która nadaje się głównie do sporadycznego zażywania albo i nawet tylko dla miłośników smaku…
Do sporadycznego zażywania? Eh, która to już..?

Podziękowania dla Byka za udostępnienie mi mydelniczki do porównania smaków.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- w zasadzie jest smaczna
- zawodu nie ma! Tytuł mówi sam za siebie, czego można oczekiwać!
- sięgam po nią, gdy nie mam ochoty na nic konkretnego ;)
Minusy Tabaki
- "nudna"
- sprzedawana też w marnej jakości tabakierach
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
Ocena ogólna 
 
4.6
Ocena smaku 
 
4.5
Ocena opakowania 
 
5.0

Plaster do herbaty

Bardzo dobra, klasyczna „lemonka” o uśrednionych parametrach. Tzn. średnie zmielenie, kolor, średnia moc i nasycenie aromatem. Tytoń jest koloru brązowego, średnio wilgotny. Z powyższych zdań wynikać może że jest to tabaka przeciętna, średniawka, ale tak nie jest. Ja skłaniałbym się ku opinii, że jest po prostu uniwersalna – dla każdego. Smak jest nienachlany, prosty – ot, najzwyklejsza cytrynka. Ale ja cenię sobie takie klasyczne, jednowarstwowe wyroby, bez ekstrawagancji i modernistycznych udziwnień – jest to ukłon w stronę tradycji i też swego rodzaju kultura, wykładnia smaku – taki wzorzec odniesienia, jak powinna smakować cytrynowa tabaka. Lubię tę filozofię McChrystal’sa, polegającą na unikaniu piętrowych łamańców aromatycznych. Nie ma co się zbytnio rozwodzić, podobnie jak nie ma sensu debatować nad plastrem cytryny, wkrajanym do ulubionej wieczornej herbaty. Dobra tabaka codzienna. Polecam. Ps. Ocena opakowania jest zawyżona celowo.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- dobry, nienachalny smak,
Minusy Tabaki
- brzydkie pudełko (w dodatku nieszczelne),
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
Zobacz wszystkie recenzje użytkowników
e-max.it: your social media marketing partner