redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

Gawith Apricot
Poschl Tabak GmbH & Co. KG
by Administrator     Wrzesień 24, 2009    
(Updated: Czerwiec 03, 2013)
Ocena ogólna 

4.1
Ocena smaku 

4.0
Ocena opakowania 

4.5

Gawith Apricot

Na wstępnie zaznaczę, że jestem uzależniony od tej tabaki. Jestem uzależniony od tabaki w ogóle, ale mieć stos innych tabak, a nie mieć Porucznika, to jak nie mieć tabaki w ogóle. Już wyjaśniam dlaczego.

Gawith posiada optymalną, a dla mnie idealną, konsystencję. Średnie zmielenie - przez co bardzo łatwo się ją zażywa, ale do gardła też nie poleci; średnia wilgotność - przez co nie jest ani zanadto pylista, ani ciężka.

Gawith posiada aromat jedyny w swoim rodzaju. Nie jest wyszukany - nie posiada rozbudowanej nuty zapachowej, ani jakichś poziomów wtajemniczenia. Jest nam serwowany jako "morela" - przyznaję bez bicia, że morelę zdarzyło mi się tam wyczuć dwukrotnie w życiu i to przez chwilę. To jest inny aromat, żadna morela, po prostu Gawith.

Gawith posiada charakterystyczny, mdły posmak - irytujący niejedną osobę (wszak kto lubi mdłe zapachy?), ale jest to mdłość z kropką nad "d". Prawie jak miłość.

A do tego Gawith jako jedyna z tabak, które dane mi było spróbować, posiada taką ilość nikotyny aby zaspokoić pragnienie nikotynowe i jako jedyna z nich może być tak traktowana. Praktycznie każdy dzień zaczynam od porządnego sznupnięcia popularnego "porucznika" (wszak trzy gwiazdki na tabakierce) - nic mnie tak nie startuje jak ona. A w zestawieniu z mocną, sypaną kawą i kilkoma kostkami gorzkiej czekolady jest niezastąpiona. Zarówno o poranku dla rozbudzenia, po południu dla relaksu, czy wieczorem przy książce.

Czego więc Gawith nie posiada? Nudy. Jest to dla mnie tabaka codzienna, która nie potrafi się znudzić. I całe szczęście!

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- dostępność
- duża zawartość nikotyny
- wyrozumiała dla śluzówki, nawet w dużych ilościach
- optymalna
Minusy Tabaki
- dość płytka zapachowo
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

1 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 1  

Sortowanie 

To write a comment please register or
Pfeifer Napisane przez Pfeifer
Lipiec 31, 2012
Mdłość jak miłość. Świetny strzał, Panie Solo. Piękna paronomazja, że zagłębię się w swój fach ;) Podobnie sprawa ma się z Alpiną, lub Lowenem - mdłe, a piękne i w jakiś sposób nieodgadnione.
1 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 1