redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

Löwen-Prise
Poschl Tabak GmbH & Co. KG
by Administrator     Wrzesień 24, 2009    
Ocena ogólna 

4.1
Ocena smaku 

4.0
Ocena opakowania 

4.5

Slodki Lwiaczek

Tabakę Lowen Prise zna chyba każdy. Nieodłączny element podstawki Poschla gości w niemalże każdym kiosku, dumnie stojąc obok Red Bulla i Gawitha i czekając na nabywcę. U ludzi mających pierwszy kontakt z tabaką to właśnie "Lwia tabaka" może stać się priorytetem, kusi bowiem ładną tabakierką - na środku etykietki znajduje się lew opierający się o herb P(oschla?). Połysk lwa i liści po obu jego stronach oraz zgrabna, estetyczna kompozycja sprawiają naprawdę dobre wrażenie. Czytając inne recenzje zauważyłem, że wiele osób skarży się na jej łamliwość. W Lowenie nigdy mi się nic nie ułamało, chociaż tabakierka jest bardzo giętka. Warto dodać również, że w przeciwieństwie do Alpiny pudełko nie jest zgrzewane, więc po opróżnieniu możemy ją napełnić ponownie(chociaż tabaka szybciej traci aromat).
Proszek ma jasnobrązową barwę i ma typową dla Poschla konsystencję - średnie zmielenie, całkiem spora wilgotność. Sporadycznie klei się w większe grudki. Przy samym otwieraniu tabakierki można poczuć słodką woń anyżu. A po zażyciu? Naiwny ten, który nie spodziewał się mentolu. Ukochany "must be" pana Alojzego pierwszy dotrze do naszej świadomości. Jest zdecydowanie słabszy niż w Red Bullu czy Ozonach, mocą bliżej mu raczej do Gawitha. Takie wyważenie pozwala się bez problemu napawać aromatem anyżu. Wprawdzie nie należę do grona jego miłośników(a anyż się kocha albo nienawidzi), jednak w tabaczanym wydaniu nie sprawia mi on problemu. W Lowen Prisie łączy się całkiem nieźle ze słodkawym tytoniem dając miłe odczucie. Niestety, kto nie spożył tej tabaki w ciągu dwóch tygodni od zdjęcia plomby ten zna jej drugą twarz. Mentol z anyżem bardzo szybko uciekają obnażając słodkawo-mdły tytoń(który tak dobrze komponował się z anyżem). W rezultacie po jakimś czasie można otrzymać tabakę w której czuć resztki anyżu, słaby mentol i tytoń słabej jakości.
Lowen Prise jest dobrą tabaką, z pewnością znajduje się w mojej osobistej czołówce jeśli chodzi o tabaki mentolowe. Miły, prosty produkt, który umila nasze chwile. Niestety, tabaka dość mocno zapycha nos a aromat szybko ucieka. Podsumowując: "Bierzcie, póki gorące!" Zdrowie! :)

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
Dobry anyż uzupełniony słodkawym mentolem
Nieprzesadzony mentol
Ładna tabakierka
Prostota
Minusy Tabaki
Prostota
Szybko wietrzeje
Mimo ładnej etykietki tabakierka jest słaba
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

Sortowanie 

To write a comment please register or