redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

 
Löwen-Prise
Poschl Tabak GmbH & Co. KG
by Administrator     Wrzesień 24, 2009    
(Updated: Marzec 03, 2013)
Ocena ogólna 
 
3.5
Ocena smaku 
 
3.5
Ocena opakowania 
 
3.5

Lwia tabaka ?

Uczyniono lwa trzymaczem herbowym już niejednokrotnie, tym razem dzierży on tarczę Pöschla. Warto wspomnieć, iż w heraldyce lew symbolizuje odwagę, waleczność, siłę i władzę królewską – słowem, lew heraldyczny jest zwierzęciem szlachetnym.
Jak ma się do tych cech lwia tabaka od Pöschla ? Cóż, nie jestem pewien, wszak jest to produkt należący do słynnej „podstawki”, w której wytrawności próżno szukać. Chyba, że za obiekt porównawczy obrać należy tabaki podobnej klasy – Ozony, Gawitha i inne, im podobne. Wtedy faktycznie, Löwen-Prise jest wyrobem dość wykwintnym, o złożonym aromacie. Wonieje bowiem nienajgorzej – z tabakierki czuć wyraźnie słodką ziołową mieszankę. Zapach naprawdę przyjemny, zachęcający. Niczego nie przeczuwając, nasypuje tabacznik na rękę szczyptę proszku o średniej („pöschlowskiej”, skądinąd całkiem przyjemnej) konsystencji i… ach ! Wspomniany nasz tabacznik doświadcza uczucia, jakby całe stado lwów rozdrapywało mu nozdrza pazurami. Tak jest, drogi Czytelniku, to mentol. Agresywny, wyciskający łzy z oczu, mało aromatyczny mentol, który – fakt, pasuje do tej tabaki, ale litości, dlaczego w tak potężnej dawce ? Dopiero po paru minutach poczuć można zioła i słodki anyż. Woń jest dość ciężka, lecz przyjemna, czasami słodycz sprawia wrażenie miodu, o którym niejeden recenzent przede mną pisał. Ale cóż z tego, możnaby się spierać, jeżeli ten aromat przysłania mentol, zastosowany w nieznośnie dużej dawce ? Spokojnie, jest na to rada – tabaka musi troszkę „poleżakować”, odrobinę zwietrzeć. Wówczas mentol słabnie, a właściwy aromat daje się wyczuć wyraźnie.
Takie to więc ciekawostki zawarte są w 10-o gramowej, plastikowej tabakierce koloru złotego. A pudełeczko, podobnie jak tabaka, mimo przyjemnego ogólnego wrażenia, jakie sprawia, ma pewien, dość znaczny feler – dosłownie rozpada się w rękach. Trzeba obchodzić się z nim bardzo delikatnie, bo plastik, z którego zostało wykonane ma tendencję do częstego pękania.
Jak więc oceniam Löwen-Prise’a ? To solidny produkt, jedna z najlepszych „kioskowych” tabak (jeśli nie najlepsza). Absolutnie godna polecenia dla początkujących, gdyż uczy obcowania ze złożonym aromatem. Mimo wszystko, Pöschl mógł zachować lwa na inną okazję…

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
Ciężka, słodka mieszanka
Jak na "podstawkę", złożona
Ładna tabakierka...
Minusy Tabaki
...ale marnie wykonana
Mentol...
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

 
 
Sortowanie 
 
To write a comment please register or