redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

 
Gawith Apricot
Poschl Tabak GmbH & Co. KG
by Administrator     Wrzesień 24, 2009    
Ocena ogólna 
 
4.6
Ocena smaku 
 
4.5
Ocena opakowania 
 
5.0

Słodki początek

Gawith był jedną z pierwszych moich tabak. Postawiłem właśnie na nią z kilku powodów. Pierwszym z nich była dostępność, Poschle są dostępne wszędzie, od dużych trafik, po saloniki prasowe z tytoniem. Kolejnymi powodami były między innymi: świetne opinie przekazywane pocztą pantoflową, piękna tabakiera, czy przystępna cena. I muszę przyznać, że ten wybór był trafiony.

Zaczynając od tabakiery. Moim skromnym zdaniem jest elegancka i genialna w swej prostocie. Kruczoczarny plastik ozdobiony nieskomplikowaną i tajemniczą białą grafiką, wzbogaconą w złote wstawki, prezentuje się świetnie i zachęca do kupienia. Tabakiera jest szczelna i wyposażona w czarny, równie szczelny, zatrzask. Opakowanie klasyczne dla tego producenta. Nic dodać, nic ująć.

Przechodząc do wnętrza, po otwarciu do Naszych nozdrzy dociera miła słodkawo-„chłodna” woń. Po zachęceniu takim wstępem chcemy jak najszybciej zażyć tego specyfiku i tu zaskakuje Nas stosunkowo mocny i nachalny mentol, który całkowicie zabija aromat moreli i tytoniu. Dzieje się tak na szczęście tylko przy kilku pierwszych próbach, gdy tylko oswoimy się z ilością mentolu tabaka odkrywa przed Nami słodycz moreli otoczonej (teraz już) tylko zimnem. Nie jest to może najczystszy i naturalny smak, ale mimo wszystko jest przyjemny i chce się do niego wracać.

Tabaka jest ciemno brązowa, średnio zmielona i średnio wilgotna. Cechy te są charakterystyczne dla Poschl-owskich wyrobów, zapewniają idealne odwzorowanie aromatu, przyjemność zażywania i czas utrzymywania się zapachu w nosie. Niestety jednak taka konsystencja sprzyja zbijaniu się tabaki w grudki, które przeszkadzają w dozowaniu i delektowaniu się specyfikiem.

Podsumowując tabaka ta jest idealna dla początkujących, jak i zaawansowanych, tabaczników. Aromat jest przyjemny, prosty i nadaje się do codziennego stosowania. Ilość nikotyny jest stosunkowo niska i pozwala na częstsze zażywanie. Myślę, że powinien jej spróbować każdy, a prawdopodobnie zagości u Niego na dłużej.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- Słodycz moreli
- nieskomplikowany, prosty aromat
- średnia zawartość nikotyny
- idealna konsystencja
- piękna tabakiera
- łatwa dostępność
Minusy Tabaki
- tendencja do zbijania się w grudki
- trochę za dużo mentolu
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

 
 
Sortowanie 
 
To write a comment please register or