redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

 
Gawith Apricot
Poschl Tabak GmbH & Co. KG
by Administrator     Wrzesień 24, 2009    
Ocena ogólna 
 
4.1
Ocena smaku 
 
4.0
Ocena opakowania 
 
4.5

Nieoczekiwany powrót

Witam wszystkich.
Do zakupu (po latach) tej jakże popularnej tabaki zmusiła mnie właściwie sytuacja. Zbyt późno zorientowałem się, że nie zabrałem żadnej innej ze sobą, a droga powrotna nie wchodziła już w grę. Postanowiłem więc, że zakupię coś po drodze. Okazało się, że w malutkim kiosku nie ma nic innego niż przedmiotowy Gawcio.
- W sumie.. Czemu nie – pomyślałem.
Nie pamiętałem kiedy ostatnio próbowałem tej tabaki. Minęło już chyba kilka lat, ze trzy, może cztery?. Pamięć jednak podpowiadała mi, że nie była ona najgorsza. No.. i nie miałem za bardzo innego wyboru.
O tabakierce napisano już tutaj właściwie wszystko. Czarne, 10-cio gramowe pudełeczko udekorowane trzema gwiazdkami i napisem, który wydawał mi się jakiś inny niż poprzednio. Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale z tego co kojarzę to wcześniej gotyckimi literami wymalowane na niej było „Gawith Apricot Snuff”, a obecnie jest „Gawith Original Snuff”?. W każdym razie w mojej opinii całkiem gustowne opakowanie.
Średnio zmielony, dość ciemny i wilgotny tytoń. Taki typowo Poschl’owski bym powiedział. Z racji tych właśnie cech tabaka lubi zbijać się w grudki, ale nie jest to jakiś ogromny problem. Po usypaniu kopczyka w anatomicznej tabakierce można wyczuć aromat mentolu i jakiś słodki bliżej niezidentyfikowany aromat, ale przyjemny.
Po zażyciu do moich nozdrzy wdarł się dobrze mi znany z innych produktów Poschla mentol, tabaka nie wydaje mi się jakoś specjalnie mocna pod względem nikotyny. Ale wystarczy. Dopiero po kilku chwilach mentol ustępuje temu specyficznemu aromatowi. Jest on słodki, a jednocześnie troszkę kwaskowaty. Teoretycznie ma to być morela, bardziej poszedłbym w kierunku suszu morelowego bądź jakichś landrynek morelowych. Osobiście słabo czuję w tej tabace aromat tytoniu. Aromat mentolu i „moreli” jednak utrzymuje się dość długo w nosie.
Podsumowując. W sumie warto było wrócić do tej znanej tabaki, aby przypomnieć sobie dawne czasy. Zakup pomimo, że wymuszony uważam za udany.
Pozdrawiam.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- Ładne opakowanie.
- Ciekawy, trudny do zapomnienia aromat "moreli".
- Dobry strzał mentolowy.

Minusy Tabaki
- Słabo wyczuwalny tytoń.
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

 
 
Sortowanie 
 
To write a comment please register or