redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Replay Kentucky Hot

AdministratorAdministrator   Wrzesień 24, 2009  
 
0.0
 
4.6 (3)
7722   0   1   0   0   0
 

Informacje o tabace

Producent
Pöschl Tabak GmbH & Co. KG
W sprzedaży
Zawiera tytoń
Tak

Parametry tabaki

Smak tabaki
Mentol
Waga tabaki
5 g.
Opakowanie
metalowe

Pöschl Tabak GmbH & Co. KG

Recenzje użytkowników

3 reviews

Ocena ogólna 
 
4.6
Ocena smaku 
 
4.5  (3)
Ocena opakowania 
 
5.0  (3)
To write a review please register or
Ocena ogólna 
 
4.6
Ocena smaku 
 
4.5
Ocena opakowania 
 
5.0

Garść Wspomnień

Seria Replay odeszła w niebyt już jakiś czas temu. Zamierzam przedstawić Wam jedno z tych bliźniąt Poschla - Kentucky. A nuż się przyda...:)
Pudełko to majstersztyk - mimo dziwnego wyglądu jest wręcz idealne do tej tabaki. Przypominająca kształtem pomadkę dolna część jest metalowa, zaś nasadka z dziurką i zatyczką plastikowa. Całość jest bardzo szczelna i wygodna w dozowaniu, jak również nie płata żadnych figli. Mój egzemplarz zakupiłem już jako skamielinę, a aromat tabaki był niezwykle mocny, to chyba najlepszy dowód.
Właśnie, aromat. Nie trzeba nawet zdejmować nasadki żeby poczuć miętę pieprzową zawartą w tabace. Dla laika "guma do żucia", dla bardziej wprawnego nosa nieco mniej słodka, bardziej surowa. Sama tabaka ma dość typową dla Poschla konsystencję: średnio zmielona, dość wilgotna, lubi zbijać się w grudki. Barwa proszku jest żywo-ruda - "na oko" robi dobre wrażenie.
Jak na producenta przystało, po zażyciu najpierw poczujemy ukłucie mentolu. Chwilę później przypomnimy sobie, że jest on jedynie składową mięty pieprzowej i w takim wydaniu wypada znacznie lepiej niż solowo. Stopniowo zacznie się przebijać aromat tytoniu kentucky. Dodam, że po pierwszym zażyciu byłem zdumiony, jak przy tak mocnym aromacie mięty można wystawić tytoń na pierwszy plan. Da się, ta tabaka tego dowodzi. Ostatecznie mamy dwa silne aromaty: tytoń, który zawsze kojarzył mi się z elegancją i dobrym smakiem oraz surową miętę pieprzową, która w żaden sposób go nie tłumi. Co jak co, dla mnie świetny duet.
Powyższa recenzja jest niestety pisana z pamięci, ponieważ swoją pomadkę bezpowrotnie straciłem. Na zakończenie powiem, że powyższa tabaka była dla mnie miłym zaskoczeniem i odskocznią od nudnawych mentolówek Poschla. Bardzo cieszyłbym się widząc ją na miejscu dowolnej pozycji z "podstawki" w kiosku albo chociaż internecie. Być może właśnie przez tą wyjątkowość nie chciała się sprzedać i zniknęła z tabaczanego świata. Wielka Szkoda...

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-Świetna kompozycja
-Długo wyczuwalny aromat
-Unikalne i funkcjonalne opakowanie
Minusy Tabaki
-Dawno temu wyszła z obiegu
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
Ocena ogólna 
 
4.2
Ocena smaku 
 
4.0
Ocena opakowania 
 
5.0

Ten lepszy z braci.

Pozwolę sobie skopiować wstęp i opis tabakierki, z mojego opisu Replay Virginia, bowiem tabakierka różni się tylko tym ,że w Kentucky pokrywka i nazwa są czerwone a nie czarne, sama tabakierka jest czarna zamiast szara.

Replay Kentucky- lepszy z replayów, nie jest już niestety produkowany od kilku lat, jednak wciąż można kupić ostatnie sztuki. Czynnikiem ,który wyróżnia omawiany produkt na pierwszy rzut oka jest tabakierka. Bardzo fajny pomysł, nie tylko ładnie wygląda, ale jest też całkiem funkcjonalna, szczelna, mocna, przyciąga oko. Czego chcieć więcej ?
Tabakierka ma kształt szminki, jednak jest stosunkowo duża, tabakę dozuje się odchylając górną część, można też zdjąć pokrywkę, np aby napełnić bullet inną tabaką. Tabakiera jest metalowa,bezpośrednio na niej nadrukowane są: gwiazda,nazwa oraz ostrzeżenie.

Forma proszku do złudzenia przypomina Red Bulla, drobno mielona jak na Poshla, wilgotna. Kupka proszku silnie pachnie mentolem.

Jak już wspomniałem jest to ten lepszy z Replayów, na miano princepsa zasłużył sobie mocnym akcentem tytoniowym, w przyzwoity sposób połączonym z mentholem. Menthol w R. Kentucky budzi we mnie skojarzenia z Ozoną Menthol, jestem prawie pewien, że do trochę lepszego od standardów podstawki Poshla tytoniu dodano aromaty mentolowe z O. Menthol. Wspomniany tytoń jest bardzo "smaczny', nie jestem pewien czy to czysty Kentucky, myślę ,że to jakaś mieszanka z przewagą tego tytoniu. Omawiana tabaka jest o wiele staranniej przygotowana kompozycyjnie, proporcje są bardzo dobre. Menthol jest ciągle obecny przez cały czas utrzymywania się aromatu. Tytoń jest odrobinę gorzkawy, co dobrze komponuje się ze słodkim mentholem. Brakuje tu trochę silnego akcentu w mentholu, może gdyby był bardziej Red Bullowy? Jednak oceniam tę tabakę bardzo pozytywnie. Nie jest to może najlepsza tabaka świata, ale całkiem solidny i przede wszystkim przemyślany wyrób. Szkoda ,że już jej nie produkują.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-Tytoń
-Delikatny mentolowy chłodek
-Tabakierka
Minusy Tabaki
-Czepialstwo: brak jakiegoś silniejszego akcentu mentolu
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
(Updated: Marzec 09, 2011)
Ocena ogólna 
 
5.0
Ocena smaku 
 
5.0
Ocena opakowania 
 
5.0

Kupiłem tę tabakę tylko ze względu na jej oryginalne i wyróżniające się w tłumie opakowanie. Poczytałem o niej wcześniej kilka recenzji, "zwykły mentol, nic fajnego". Nigdy nie lubiłem silnego mentolu w Red Bullu czy Ozonie English Mentol i z takim właśnie nastawieniem nie otwierałem Replaya przez parę dni po zakupie. Pewnego dnia postanowiłem jednak spróbować tej tabaki i zostałem bardzo mile zaskoczony. Zaraz po wciągnięciu uderza nas klasyczny mentol, jednak po chwili czujemy wspaniałe tytoniowe tło, mógłbym przyrównać to do charakterystycznego zapachu Samuela Gawitha, jednak nie jest on tak nachalny i bardzo ładnie komponuje się z mentolem. Po paru chwilach mentol ten jest coraz słodszy i przypomina nam miętę taką jak w Ozonie Spearmint, jednak dzięki aromacie tytoniu stwarza bardzo miłą mieszankę. Tabakiera natomiast, wielkości pomadki do ust, jest jak już wcześniej pisałem oryginalna i bardzo ładnie prezentuje się w tabaczanej kolekcji. Aktualnie jest to moja ulubiona tabaka mentolowa i myślę że szybko to się nie zmieni.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-
Minusy Tabaki
-
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
e-max.it: your social media marketing partner