redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

 
Uckermärker
Tabakmanufaktur Rosinski
by Administrator     Grudzień 12, 2014    
(Updated: Maj 08, 2015)
Ocena ogólna 
 
5.0
Ocena smaku 
 
5.0
Ocena opakowania 
 
5.0

Arcymistrzostwo rzemiosła tabaczanego

O ile dobrze się orientuję to Rosinski to nowy gracz na tabaczanym rynku. Tabaki, jak to bywa z małymi rzemieślniczymi produktami, nie są najtańsze, postanowiłem jednak zaryzykować i przekonać się czy warte są swojej ceny. Uckermärker jest jedną z dwóch tabak które postanowiłem zamówić.

Tabaki Rosinskiego zapakowane są w szklane dziesięciogramowe słoiczki z czarnego szkła. Jest to zdecydowanie najlepsze opakowanie tabaki dostępne na rynku. Domyślałem się tego już po zdjęciach, ale w rzeczywistości słoiczki te są jeszcze lepsze. Bardzo estetyczna, prosta naklejana etykietka. Zgrabny kształt i rozmiar słoika. Do tego nakrętka od spodu ma "gumową" (nie wiem co to za elastyczny materiał) poduszkę, która po zakręceniu słoika bardzo ściśle dolega do góry puszki tworząc absolutnie szczelne zamknięcie. Do tego nowa tabaka ma dodatkowe zabezpieczenie - puszka pod pokrywką zaklejona jest specjalną warstwą dla dodatkowego bezpieczeństwa. Rosinski podnosi poprzeczkę w górę, każde inne opakowanie z automatu powinno dostać gwiazdkę albo i pół gwiazdki mniej. Za tak dobre opakowanie na pewno warto dorzucić parę złociszy.

Opakowanie dla jednych (jak ja) jest istotne, dla innych mniej. Przejdźmy więc do istoty rzecz - tabaki.
Uckermarker to średnio do grubo zmielona, raczej sucha tabaka o przyjemnej ciemnobrązowej barwie. Po otwarciu puszki w nos uderza przyjemny słodki aromat (trochę przypominający schmalzlery) podszyty przyjemnym dymem. Wędzony aromat tej tabaki jest jedyny w swoim rodzaju! W nosie skojarzenia ze schmalzlerem znikają. Czuć bardzo przyjemne słodkie dymno - tytoniowe nuty. Nie potrafię opisać tego dymnego aromatu. Kojarzy mi się z niedopalonym ogniskiem, a może wędzarnią po drugiej stronie jeziora. Nuty wędzenia delikatne, ale bardzo wyczuwalne, zmieniają się w trakcie pobytu w nosie. Tabaka w nosie odkrywa też trudne do określenia subtelne korzenne zapachy.

Tabaka zyskuje też na świeżości i intensywności aromatów gdy jest zażywana na zewnątrz. Jedyny drobny minus to konsekwencja dość grubego mielenia. Zdarza się, że po pewnym czasie tabaka spływa do gardła i nieprzyjemnie piecze. Jest to jednak bardzo maly problem. Calkowicie uzależnilem sie od Uckermarkera i jak na razie zrzucił z piedestału codziennej tabaki Viking Spear. Bardzo złożona aromatycznie, ciągle ją odkrywam. Moim zdaniem warta swojej ceny. Już wiem, że Rosinskiego będę kupował regularnie.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
Piękne, złożone dymne aromaty
Doskonały słodkawy tytoń
Bardzo złożona, pięknie zmieniające się aromaty
Zyskuje dodatkowe cechy przy zażyciu na świeżym powietrzu
Rewelacyjne (!!!) opakowanie
Minusy Tabaki
Czasem pod dluższym czasie nieprzyjemnie zapiecze w gardło
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

5 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 5  
 
Sortowanie 
 
To write a comment please register or
Anapolon Napisane przez Anapolon
Marzec 30, 2015
Recenzja dobrze napisana, zawiera to co powinna, mam tylko małe ale... Tabaki Rosinskiego są od niedawna na rynku więc mam nadzieje że recenzja będzie uzupełniania, gdyż pewnie odnajdziesz jeszcze jakieś nowe aromaty. Pozdrawiam
W odpowiedzi na wcześniejszy komentarz

theadam Napisane przez theadam
Marzec 30, 2015
Jasne, za jakiś czas na pewno wrócę z recenzją każdej z posiadanych tabak. W najbliższych dniach opiszę zieloną tabakę - dreisener a w przyszłości kolejne. Mam też jednak porządne tyły jeżeli chodzi o recenzje innych producentów, dlatego wszystko w swoim czasie :)

Jeżeli jesteś z poznańskich okolic to chętnie poczęstuję Rosińskim.
W odpowiedzi na wcześniejszy komentarz

Anapolon Napisane przez Anapolon
Marzec 30, 2015
Niestety nie jestem z poznańskich okolic, ale możliwe że w najbliższym czasie będę w Poznaniu, ale do tego czasu będę miał już swojego "Uckera" a także Berliner Luft.
Alaundo Napisane przez Alaundo
Marzec 30, 2015
Dobrze się czyta Twoją recenzję, jednak razi brak polskich znaków. Prawy "alt" nie gryzie.
Wiem jedno - na pewno kupię tą tabakę. Owe "słodkie dymno-tytoniowe nuty" z "wędzarni po drugiej stronie jeziora" to jest to co sprawia, że Uckermärker będzie mi się śnić po nocach dopóki jej nie kupię.
W odpowiedzi na wcześniejszy komentarz

theadam Napisane przez theadam
Marzec 31, 2015
Ostatnia akutalizacja:
Marzec 31, 2015
Tu i uwdzie rzeczywiście prawy alt się rozleniwił ;) Niestety nie ma możliwości edycji recenzji. A Uckermarkera polecam - w okolicy Poznania mogę poczęstować :)
5 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 5