redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Camphor & Mild Hot

AdministratorAdministrator   Wrzesień 24, 2009  
 
0.0
 
3.1 (9)
8698   0   1   0   0   0

Recenzje użytkowników

4 reviews with 4 stars

9 reviews

5 stars
 
(0)
 
(4)
 
(4)
 
(1)
1 star
 
(0)
Ocena ogólna 
 
3.1
 
3.0  (9)
 
3.8  (9)
Access restricted to members. To continue register or
Powrót do pozycji
4 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 4  
 
Sortowanie 
 
(Updated: Październik 08, 2012)
Ocena ogólna 
 
3.6
Ocena smaku 
 
3.5
Ocena opakowania 
 
4.0

CAMPHOR & MILD

Wilsons of Sharrow Snuff jest to jedna z najstarszych wytwórni tabaki na świecie, produkująca od 1737 roku. Oferują nam szeroki wachlarz wyrobów tabaczanych. Swoją sławę na całym świecie zawdzięczają niezmiennej tradycji, jakości produktów oraz różnorodności. Siedziba znajduje się w miejscowości Sheffield w Wielkiej Brytanii. Tyle historii wystarczy. Przejdźmy teraz do samego produktu, który nosi nazwę CAMPHOR & MILD. Moim zdaniem ta tabaka bardzo im mnie wyszła. Zamiast kamfory mamy tu do czynienia z mocnym cytrusowym smakiem. Sam zapach faktycznie jest bardzo łagodny, ale naprawdę nie wiem czemu ta tabaka nie przypadła mi do gustu. Zapach przewodni, tak jak wspomniałem, to cytrus, podkreślony bardzo, ale to bardzo łagodnym mentolem, który jest ledwie wyczuwalny. Honor tego produktu ratuje niebanalny, dobrej jakości tytoń. Generalnie, bardzo się rozczarowałem, bo oczekiwałem kamfory, a nie cytrusów. Tabakierka- standard, jak również zmielenie i wilgotność. Puszeczka 5gramowa, aluminiowa, zmielenie bardzo drobne, wilgotność nikła. Cena w jakiej można ja nabyć to 6.50 i w górę. Podsumowując, jest to zwykła cytrusowa tabaka na bardzo dobrej bazie tytoniowej. To tyle ode mnie, dziękuję i pozdrawiam.
Wasze zdrowie. Snuff!

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- Cytrus
- Łagodność
- Dobra baza tytoniowa
Minusy Tabaki
- Gdzie ta kamfora?!
- Puszka nie przystosowana do ilości tabaki jaka się w niej znajduje
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
Ocena ogólna 
 
3.6
Ocena smaku 
 
3.5
Ocena opakowania 
 
4.0

nudnawy klasyk

W temacie C&M chyba faktycznie wszystko zostało już powiedziane. Klasyczny, drobno mielony i suchy WoS, jednak Camphor w nazwie jest faktycznie mocno mylące (nawet jeśli miałoby być faktycznie 'mild'...) Mimo wszystko nie warto się zrażać- fanom Wilsonów i tak się spodoba, a nie znającym ich wyrobów warto tę tabakę polecić, jako wstęp do linii S.P. Camphor & Mild smakuje bowiem właśnie jak otwarte pięć lat temu, dajmy na to, Best S.P - jest dla nosa łagodniejszy, ale i prawie całkowicie brak mu głębi. Na pierwszym planie co prawda czuć specyficzny WoS'owy tabak, ale jakiś-takiś jakby zakurzony i przytłumiony.

Podsumowując, jest to wyrób bardzo średni, a dla amatorów wyrazistych barw nawet raczej słaby. Świetnie za to pasuje do dobrze znanej książki, spaceru stałą trasą, słuchanej od lat nocnej audycji w radio.
Jak dla mnie, C&M bez dwóch zdań ląduje w szufladzie z napisem 'Nostalgiczne'.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- nienachalność
- klasyczny, choć zwietrzały WoS
Minusy Tabaki
- brak kamfory
- zwietrzały, choć klasyczny WoS
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
Ocena ogólna 
 
3.6
Ocena smaku 
 
3.5
Ocena opakowania 
 
4.0

WoS Camphor & Mild

Nie pamiętam tej tabaki w ogóle. Zerknąłem ostatnio na swoją bogatą kolekcję opakowań po tabace i zacząłem się zastanawiać skąd mam WoSa Camphor & Mild. Pamiętam, że go kiedyś zażywałem, ale nie sięgałem do niego zbyt często. Pewnie nie wykazywała nic szczególnego, była po prostu nudna albo tylko przeciętnie dobra.

Cóż, żeby lepiej sobie przypomnieć co w niej się skrywało musiałem zerknąć sobie na inne recenzje. Dzięki temu mogę być pewny, że jednak nie zakonotowałem sobie wiedzy na temat tego WoSa, bo nie wykazywał nic szczególnego.

Tabaka charakteryzowała się istną "mildowością" - jaka nazwa taka tabaka. Miła dla nosa łagodna kamfora, ale strasznie przytłumiona. Wśród tabak kamforowych zdecydowanie u mnie wiedzie prym SG Extra Menthol - oj, to dopiero świetna tabaka. Wraz z nią przewijała się w tle jakaś mięta i cytrusowe aromaty. Ale co z tego? Połączenie może i ciekawe, ale kurcze, wykonanie nieco banalne i "skiepszczone". W sumie dobrze, że są te cytrusy w tej tabace, bo inaczej byłoby płytko. Zawsze miło jak są, bo wtedy tabaka zyskuje trochę punktów.

Nie będę zniechęcał, ale nie będę też zachwalał - 3,5 to ocena optymalna dla tego wyrobu.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- cytrusy
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
(Updated: Listopad 27, 2011)
Ocena ogólna 
 
3.6
Ocena smaku 
 
3.5
Ocena opakowania 
 
4.0

Kamfora zniknęła jak kamfora.

Kurczę, pomysł na świetną tabakę zmarnowany! Mam wrażenie ,że przymiotnik "mild" ma tu kluczowe znaczenie. Co prawda cała tabaka oparta jest na dobrym tytoniu, jednak kamfora jest bardzo przytłumiona, gdzieś w tle błąkają się jakieś grejpfruty, ogółem brak ikry no. Nie to żeby tabaka była niesmaczna, ale nie jest to z pewnością produkt "must have". Nie twierdzę ,że tytoń nie jest dobry no, ale ile można wałkować to samo? W bukiecie aromatycznym nie ma nic co przyciągałoby większą uwagę, nie powoduje ona syndromu "jeszcze jedną szczyptę, już ostatnią". Aromat sprawia wrażenie rozmytego, jakiegoś takiego rozlazłego. Moim zdaniem twórcy pomieszali proporcje, to kamfora powinna być aromatem przewodnim, cytrusy powinny ją uzupełniać, być tym czymś co przyciąga uwagę, a tytoń powinien być tłem, gdyż jest całkiem zwyczajny, jak w większości Wosów. Myślę ,że gdyby nie nazwa to nie domyśliłbym się ,że to niewyraźne coś to kamfora, z drugiej strony moi znajomi już po samym otwarciu puszeczki odgadli z czym mają do czynienia, "o kamforowa, coś nowego". Więc może nie w intensywności tkwi problem, a w osobie zażywającego, może jestem mniej wyczulony na ten rodzaj połączenia zapachów? W każdym razie owe cytrusy po pewnym czasie nie tylko nudzą, ale i zaczynają irytować. Bo ileż to już Wosowych puszeczek miałem w ręce, z bardzo podobnym cytrusowym aromatem? Powiecie ,że kamfora jest bardzo subtelna, sama w sobie, ale to nie prawda. Wystarczy spojrzeć na opisywanego przeze mnie niedawno Ventersa. Tam tabaka kamforowa jest kamforowa, no i basta, bez głupich kompromisów.

Podobnie jak bukiet aromatyczny tak i forma proszku jest do bólu banalna, to samo drobne zmielenie, ta sama barwa, ta sama wilgotność, ten sam zapach odrobinę ziemistego tytoniu.

Tabakierka? Wszak wiadomo ,że każdy Wos ma taką samą tabakierkę, tę samą zdzierającą się etykietę i każda puszeczka standardowo jest wypełniona ponad miarę.

Skoro Camphor & Mild nie jest niczym odkrywczym, skoro nie wnosi nic nowego, skoro jest do bólu poprawna, dobra, ale nie genialna to po kiego ją kupować? To nawet nie tabaka dla fanów Wosa, to tabaka dla maniaków Wosa i maniaków kamfory.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-Cytrusy
-Tytoń
-Tradycyjna puszeczka
-Dostępność (jeden z kilkunastu Wosów wysyłanych do trafik)
Minusy Tabaki
-Nic nowego
-Zdzierająca się etykietka
-Nic nowego!
-Puszka wypełniona ponad miarę
-Nic nowego!!
-Przytłumiona kamfora
-Nic nowego!!!
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
4 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 4