redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

Blueberry Hot
Wilsons & Co (Sharrow) Ltd
by Pablo     Styczeń 18, 2013    
Ocena ogólna 

4.4
Ocena smaku 

4.5
Ocena opakowania 

4.0

Może w Anglii jagody smakują inaczej niż na Kaszubach?

No więc... Zacznę twardo: na upartego szukam, szukam i znajduję jagode. Potem, myślę, myślę i stwierdzam. Za dzieciaka tyle nazbieranych słoików, po dziś dzień tyle odpoczynków spędzanych w krzaczkach jagód- podjadając te owoce. I to nie jest to!
To nie są jagody z mojego dzieciństwa.
To nie są jagody z Kaszub!
Zwykło się mawiać, że na Kaszubach i w Borach Tucholskich to jagódki mają najlepsze. I dużo ich mają... No cóż, swój swoje chwali, więc potwierdzam.

Choć z początku spierałem się z bratem, że w tej tabace żadnej jagody nie czuć w końcu ją odnalazłem, a znaleźć ją było tak ciężko, bo to inna jagoda; taka "nie nasza", ale jest! I w tej tabace nie smakuję źle.

Na wikipedii szukając na szybko odnalazłem trzy podstawowe gatunki jagód występujące w Europie. Może więc jagoda, którą znam, nie jest jagodą która występuje w tej tabace- nie głupie.

Generalnie tabaka jak na angielską zmielona nieprzeciętnie- nie jest taka drobna, ale jest zarazem przyjemnie wilgotna- na pewno nie leci do gardła przy wciąganiu ;)
Choć kolor przeważnie nie ma dla mnie dużego znaczenia, w tym przypadku podkreśle go, ponieważ jest zaiśce szlachetnie brązowy- nie jasny, nie ciemno. Po prostu- brązowy "bez skazy" :p

Choć smak nie jest jagodą z moich marzeń to nie jest też jagodą, która mi nie smakuje więc daję spokojne 4,5. Z pudełkami WoS'a jest różnie czasem schodzą etykiety, a czasem nie, czasem łatwiej się otwera, a czasem ciężej. Akurat ten mój egzemplarz nie jest taki zły :)

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- Ciężko oddać zapach takiego owocu jak jagoda w tabace, a WoS się postarał ;)
- Wilgotność;
- Dobre zmielenie;
- Barwa
Minusy Tabaki
- Trochę się jednak najdłem i nazbierałem jagód i to niestety te w tabace nie są tymi z moich wspomnień.
- Tylko 5g :/ Szybko się kończy
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

1 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 1  

Sortowanie 

To write a comment please register or
habanero Napisane przez habanero
Styczeń 31, 2014
Wiedziałem, że coś mi w aromacie nie pasuje (gdzie te jagodowe jagody) - blueberry, to nie jagoda, ale borówka - prawdopodobnie borówka amerykańska, która smakiem jest zupełnie inna od naszej jagody.
1 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 1