redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

Best Dark
Best Dark Hot
Wilsons & Co (Sharrow) Ltd
by Administrator     Wrzesień 24, 2009    
Ocena ogólna 

4.4
Ocena smaku 

5.0
Ocena opakowania 

2.0

Dzień na torfowych mokradłach

Best dark to bardzo ciekawa tabaka. Nitu torfy, wilgotnej czarnej gleby i wilgotnych lochów. Albo może raczej wieczór na torfowych terenach zalanych poranną mgłą. Pewnie niejednemu taki aromat nie przypadnie do gustu. Fantastyczny tytoń, z bardzo lekką jakby cytrusową nutą w tle.

Tytoń jest bardzo wilgotny, wręcz mokry. Jest to nei bez wpływu na puszkę, która WoSy i tak mają najgorszą na rynku. Wilgotność utrudnia jednak otwieranie tej pancernej (choć wcale niespecjalnie szczelnej) puszki. W przypadku mojego egzemplarza sprawę utrudniła dodatkowo pojawiająca się od wilgoci rdza. Kompletny obciach :)

Tytoń niestety po miesiącu z całkowicie mokre wysechł na wiór. Mimo dość grubego zmielenia nie gryzie jednak po wyschnięciu w nos, a aromatycznie wcale nie traci dużo charakteru. Fantastyczny tytoń, kupię na pewno ponownie, chociaż jak myślę o walce z WoSową puszką... Ocena opakowania i tak podniesiona ze względu na zawartość, dałbym 0,5 punkta!

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
Niecodzienna,przyjemnie wilgotna, fantastyczny aromat
Minusy Tabaki
Całkowicie, kompletnie, niezaprzeczalnie absolutnie beznadziejna puszka. Najgorsza.
Szybko wysycha
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

3 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 3  

Sortowanie 

To write a comment please register or
ziomoziomal Napisane przez ziomoziomal
Maj 30, 2015
Czy obiektywnym jest ocenianie aromatu w przypadku gdy puszka jest skorodowana?
Każda zmiana fizyko-chemiczna pociąga za sobą skutki w postaci niechcianych reakcji (przeważnie utleniania). Zakłóca to (chwiejną i tak) równowagę. Cząstki tabaki reagują ze rdzą (najbardziej te najwilgotniejsze tabaki) tworząc narośl (zdjęcia podrzucę w osobny wątek w przyszłym tygodniu).

Dobrym przykładem jest tutaj Elmo's. W egzemplarzach w których nie ma rdzy, cóż, tabakę można dosłownie jeść. Za to w egzemplarzach ze rdzą nie ma szans nawet na powąchanie tabaki - momentalnie odrzuca.
W odpowiedzi na wcześniejszy komentarz

theadam Napisane przez theadam
Maj 31, 2015
Napisałem, że skorodowana ;) Może następna puszka będzie bez korozji. Mi tabaka aromatem odpowiada, więc sprawdzę czy istotnie jest znacząca różnica.
ziomoziomal Napisane przez ziomoziomal
Czerwiec 01, 2015
Sprawdź. Przekonasz się że w puszkach nieskorodowanych różnica aromatu jest znacząca.
3 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 3